Kenmerken

Materiaal
Brons
Gebied
Nederland

Beschrijving

Kunstenaar : Jos Reniers (1948, Helmond † 2025, Helmond)
Object : Penning Gebroeders de Witt (In originele doos met beschrijving),
Uitvoering : Brons, 85 mm, 450 gr
Geen richtprijs : Zelf bieden via bericht, en is exclusief eventueel bijkomende kosten zoals verzendkosten (Meestal geen reactie bij geen of heel laag bod).
Ophalen of verzenden : Alleen verzenden via PostNL.

Recto : Portret van Jogan de Witt
Verso : Portret van Cornelis de Witt en omschrift
Script : JOHAN EN CORNELIS DE WITT 1625 DORDRECHT 1623

Van 10 september 2005 tot 15 januari 2006 presenteerde het Dordrechts Museum de tentoonstelling ‘De Gebroeders De Witt’, geïnspireerd door Luc Panhuysens nieuwe biografie over de beroemde Dordtse broers. Naar aanleiding hiervan gaf de Stichting Vrienden Museum van Gijn beeldhouwer Jos Reniers de opdracht een portretpenning te ontwerpen. Het museum, dat al een uitgebreide collectie penningen van de gebroeders bezit, koos ervoor Johan de Witt prominent op de voorzijde te tonen, gezien zijn grotere historische invloed. Zijn oudere broer Cornelis kreeg een bescheidener plek op de keerzijde, omringd door tekst, terwijl Johans portret juist zonder afleiding wordt gepresenteerd.

Het portret van Johan de Witt toont een naar rechts gekeerde kop met een lang, mager gezicht, scherpe blik en karakteristieke neus met lichte kromming. Zijn mond staat net open, alsof hij op het punt staat te spreken, en boven de mond prijkt een dunne snor. De haren vallen sierlijk over de schouders en contrasteren met de gladde kalot op het achterhoofd, waaruit de lokken lijken te ontspringen. Onder de kin loopt het kapsel over in een kraag of bef, die oogt als een sokkel voor het statige hoofd van deze invloedrijke staatsman.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Amstelveen
18x bekeken
1x bewaard
Sinds 24 okt '25
Advertentienummer: m2325855219