Beschrijving

El Legado de Hefesto – Hephaestus Legacy, Engelse editie catalogus over oude collecties ringen en glyptieken, 270 pagina's, 2012, in zeer goede staat.



UNIEKE CATALOGUS / BOEK

El Legado de Hefesto - Hephaestus-erfenis

Een gedenkteken voor een privécollectie van oude ringen en glyptische tekeningen

33,7 x 24,7 cm, 270 pagina's.

DE GROOTSTE COLLECTIE RINGEN, OORBELLEN EN CAMAFEOS IN SPANJE.

Spaanse en Engelse editie.

2012.

Meer dan 700 items met foto.

Een naslagwerk.

Over het boek:

Meer dan tachtig jaar geleden besloot een Duitse zakenman, die zich in Barcelona had gevestigd, diverse archeologische voorwerpen te verzamelen, met name die welke door mannen en vrouwen werden gebruikt om hun lichaam te versieren. Misschien deed hij dit toevallig, of misschien werd hij meegevoerd op de golf van een modetrend, samen met anderen uit de verlichte klasse die zich vanaf de 17e eeuw toelegden op het verzamelen van antieke en exotische voorwerpen, vaak meegenomen tijdens reizen naar verre landen. Deze zouden vervolgens deel uitmaken van kabinetten vol curiosa, of van grote
Collecties die, samen met de collecties van koningen en edelen, zouden uitgroeien tot de grootste kunstmusea ter wereld.

Jaren later volgde de kleinzoon, in de voetsporen van zijn grootvader die al meer dan honderdvijftig ringen, intaglio's en cameeën had verzameld, deze collectie – die hij uit een vitrine in een hoek van het ouderlijk huis had gered – uit en verbeterde deze tot twintig keer de oorspronkelijke omvang. In deze collectie van meer dan tweeduizend ringen, intaglio's en cameeën vinden we stukken die representatief zijn voor alle culturen die rond de Middellandse Zee floreerden: werk uit het 6e millennium v.Chr. in het Midden-Oosten, uit het Oude Egypte, uit Griekenland, stukken van de Feniciërs en Carthagers, prachtige voorbeelden uit een breed scala aan culturen uit het pre-Romeinse Europa, samen met een grote hoeveelheid uit de meest magnifieke periode van de
Het Romeinse Rijk, voorbeelden uit het Byzantijnse Rijk en middeleeuws Europa, een selectie uit de islamitische wereld en tot slot een klein aantal stukken uit de Renaissance tot de 19e eeuw.

Tegenwoordig presenteert Galerie J. Bagot Arqueología – Oude Kunst met genoegen deze indrukwekkende collectie aan historici, kunstliefhebbers en verzamelaars door middel van de tentoonstelling en publicatie van een selectie van topstukken. Meer dan achthonderd ringen, intaglio's en cameeën komen nu terug om hetzelfde enthousiasme over te brengen dat de verzamelaar voelde toen hij deze kleine werkjes één voor één verwierf.


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    0x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 6 dec '25
    Advertentienummer: a1520741571