Beschrijving
Kavel beschrijving
Hier is een uitzonderlijke draagbare hanger gemaakt van een authentiek Hellenistisch mozaïekglaskraal, daterend uit de bloeiende Hellenistische periode (rond de 3e–1e eeuw v.Chr.). Vakkundig vervaardigd door oude glasmakers, weerspiegelt deze opmerkelijke kraal de buitengewone artistieke prestaties van de ateliers die gekleurd glas omzetten in luxueuze objecten die in het gehele Middellandse Zeegebied hoog in aanzien stonden.
De kraal toont een betoverende combinatie van diep kobaltblauw,Turkoois en warme gouden-amber tinten, die een opvallend contrast creëren dat al meer dan twee millennia heeft overleefd. Het rijke kobaltblauw werd in de oudheid hoog gewaardeerd en symboliseert de hemelen, de zee en goddelijke bescherming, terwijl de ingewikkelde decoratieve band het uitzonderlijke vakmanschap laat zien waarvoor Hellenistisch glaswerk bekend werd.
In de oude wereld waren decoratieve glaskralen zoals deze veel meer dan ornamenten. Ze werden gedragen als symbolen van status, welvaart, geluk en bescherming tegen tegenspoed, vergezellend handelaars, edelen en reizigers door de Hellenistische koninkrijken die na de veroveringen van Alexander de Grote waren opgericht.
Vakkundig gepresenteerd als een elegante hanger, is de kraal gemonteerd aan een verfijnde zwarte leren koord die perfect aansluit bij de levendige oude kleuren terwijl hij zijn oorspronkelijke vorm, authentieke archeologische oppervlak en opmerkelijke karakter behoudt.
Ruim 2.000 jaar oud, is deze prachtige kraal een zeldzame overlevende uit een van de grootste artistieke periodes uit de oudheid. Het is niet slechts een stuk oud sieraden, maar een tastbare verbinding met de levendige cultuur, handel en vakmanschap van de Hellenistische wereld.
Een elegante en historisch betekenisvolle draagbare oudheid, ideaal voor verzamelaars van oud glas, Hellenitische kunst, klassieke archeologie en uniek historisch sieraden.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 75.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Ga nu naar de website van Catawiki om mee te bieden op dit item
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Bezorgt in heel Nederland
5x bekeken
0x bewaard
Sinds 8 aug '26
Advertentienummer: a1529536648
Populaire zoektermen
zilveren sieradenAntieke sieradenivoren sieradengouden sieradenzilveren sieradenzeeuwse sieradenvintage sieraden14 karaat gouden sieradensieraden, goudsieraden goudoude sieradensieraden zilvergouden sieradenindonesische sieradencanon g7x mark ii in Fotocamera's Digitaalxenos in Speelgoed | Knuffels en Plucheband 3.50 in Transportwagensbrink ventilator in Ventilatie en Afzuiginghonda crf 250 2014 in Tuning en Stylinglekbak vaten in Overige Doe-het-zelf en Verbouwkoekoek klok in Antiek | Klokkenbuitenboordmotor tomos in Accessoires en Onderhoudhonda x adv in Accessoires | Overigecello in Kerst