Beschrijving

Deze Zenith S58 MKII uit 1960 61 combineert een stevige stalen kast met het 133.8 automatische bumper uurwerk en een grijze wijzerplaat met originele bolle plexiglas, aantrekkelijk voor liefhebbers van vintage duikhorloges.




Omschrijving

Zeldzame Zenith S58 MK2 1960-61
Volgens grondig archiefonderzoek zou de S verwijzen naar het Franse woord 'scaphandre', dat ongeveer 'duikpak' betekent, waarbij 58 staat voor 1958 en de introductie van het horloge in de catalogus van Zenith.
Terwijl de eerste advertenties duidelijk het calibre 120 van het merk benadrukten, moest Zenith eind jaren 50 haar duikhorloge ontwikkelen en moderniseren door het S.58 te transformeren tot een automatisch uurwerk. De tijd was beperkt; slechts twee jaar na de eerste lancering herwerkte Zenith volledig de centrale kast en de bodem, waardoor plaats werd gemaakt voor het automatische bumpercalibre 133.8.

De Mark II-behuizing is één millimeter dikker dan de eerste S.58, namelijk 8,6 mm tegenover 7,6 mm eerder, gemeten zonder glas vanaf het hoogste punt van de lunette.

En door naar de twee horloges van voren te kijken, zou je geen verschil opmerken, behalve de automatische tekst. Zenith heeft het model versterkt, maar heeft het kastje niet gewijzigd vanuit een tweedimensionaal perspectief: de Mark I en Mark II meten allebei 36,6 mm in diameter en 45,5 mm van de ene naar de andere kroon.

Ongeveer 77.000 calibers 133.8 zijn vervaardigd door Zenith, waarvan een zeer klein aantal was ondergebracht in de S.58 — het bereik van de behuizingsnummers dat voor de Mark II voorbeelden wordt waargenomen, ligt tussen 9,48 miljoen en 9,65 miljoen.

Goede algemene staat


- Mouvement 133.8 automatische bumper, spiral Bréguet, 20 rubis, gereviseerd, afgesteld.

Stalen kast, zeer goede staat

Het nummer is gegraveerd tussen de hoorns 9659439.

Vastgezet stalen bodem, 12 lagen.

Grijze wijzerplaat met roestvlekken.

Arabische cijfers en indexen in applicatie

- Originele gebolde plexi, uitstekende staat

originele bolvormige kroon

- Diameter 36,5 mm buiten de kroon, tussen de horlogelazen 19 mm.

Cobra armband van runderleder in bruin, tweedehands, zeer goede staat

Verzending via Colissimo aangetekend en verzekerd.

De beweging is volledig gedemonteerd, ontvet en geolied. De tijdswaarneming is bevredigend.

Geen kosten om rekening mee te houden.


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    3x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 3 okt '25
    Advertentienummer: a1518698694