Vintage Ketting gesigneerd Grosse 1972 Germany Choker

Bieden
Ophalen of Verzenden
Thuisbezorgd via PostNL voor € 6,95
1528sinds 19 feb. '25, 17:49
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
KleurGoud

Beschrijving

Mooie vintage choker ketting van Grosse Germany, gesigneerd met Grosse en 1972. Nog in zijn originele doos waarin hij ooit gekocht is. Heeft wat sporen van gebruik (slijtage vergulding). 

Grossé staat bekend om de productie van sieraden voor Christian Dior , wat ze al sinds de jaren 50 doen, maar heeft sinds de opening in 1907 ook een eigen sieradenlijn geproduceerd. De esthetiek van Grossé is eenvoudig en elegant, met stukken verguld met goud of rhodium en minimaal versierd (gadeless).
Het bedrijf is opgericht in 1907 door Heinrich Henkel (1876-1941) en zijn zwager Florentin Grosse (1878-1953). Oorspronkelijk luidde de naam Süddeutsche Gold- und Haarbijouterie-Fabrik Heinrich Henkel und Co. In 1924 werd Grosse aan de bedrijfsnaam toegevoegd. Tijdens het nog geen half uur durende bommentapijt op Pforzheim (Duitsland) op 23 februari 1945 is de fabriek van Henkel & Grosse volledig verwoest. In de jaren vijftig werden sieraden van Henkel & Grosse verkocht in onder meer Dior Boutique. In 1955 ging Henkel & Grosse een samenwerkingsverband aan met Christian Dior. De samenwerking zou 50 jaar lang duren en de firma produceerde alle sieraadontwerpen voor Christian Dior. In de jaren zestig verkocht het bedrijf in de Verenigde Staten zo veel sieraden dat er daar een nieuwe fabriek in gebruik werd genomen. Anno 2022 bestaat de firma nog steeds, nu onder de naam Grossé (hedendaagsesieraden).
Advertentienummer: m2237159816