Kenmerken

Lichtbehoefte
Volle zon

Beschrijving

Hulp gevraagd in mijn volkstuin, maar ook je eigen tuin op het complex mogelijk.

Bij volkstuinvereniging ATV Essesteijn in Leidschendam - Voorburg heb ik een (moes)tuin van bijna 250 m2. Er staat een tuinhuisje op en een kas.
Ik werk drie dagen in de week en heb jonge kinderen. Daardoor kan ik niet zo vaak naar de tuin als ik zou willen.
Als je ervaring op wil doen met tuinieren is dit een leuke manier om te starten. Of als je zelf ook niet zo veel tijd hebt om in je eentje een tuin te onderhouden.

Wat heb jij er aan?
- In overleg zijn er doordeweeks altijd meerdere dagen dat je de tuin voor jou alleen hebt. Tuinieren in het lentezonnetje, een kop zelfgemaakte kruidenthee drinken op het terras in de stilte en rust van de tuin.
- In het weekend ben ik er zelf vaak, maar ook dat valt op elkaar af te stemmen.
- Je kan je eigen moestuinbed krijgen van 9 m2 waar je plant en zaait wat jij wil. Wel in overleg, want ik doe aan wisselteelt, waardoor niet elk jaar alles overal kan staan.
- Je doet ervaring op met biologisch tuinieren, polycultuur, wisselteelt.
- Je kan af en toe bloemen plukken om gezellig thuis op tafel te zetten.
- Je hoeft je geen zorgen te maken wie er voor je plantjes zorgt als je op vakantie bent of even geen tijd hebt, want we doen het samen.
- Je krijgt een deel van de oogst van de tuin, hier moeten we dan nog nadere afspraken over maken. Elk jaar heb ik bonen, pruimen, aardbeien, appels, peterselie, tomaten, kamille, lavendel enz. om te delen.
- Ik betaal de huur van de tuin van rond de €500 per jaar, tuingereedschap is aanwezig. De enige kosten die je hebt is van de plantjes die je zelf wil planten of zaaien, als je dat al wil.

Wat heb ik er aan?
- Iemand die me helpt met de terugkerende taken zoals snoeien, hakselen, onkruid wieden, grasmaaien, compost maken, de slootkant netjes houden.
- Iemand die me helpt met water geven in warme, droge periodes, of wanneer we net hebben gezaaid en de planten tijdelijk wat vaker water nodig hebben.
- Het fijne idee dat ik dit heerlijke plekje met iemand kan delen; geluk vermeerdert zich door te delen is mijn overtuiging.

Mijn manier van tuinieren kenmerkt zich door verschillende planten door elkaar heen, ik heb een holistische benadering van tuinieren en deel mijn tuin met allerlei dieren. Lijsters, slakken, bijen, spinnen, salamanders, pissebedden, woelmuizen, een roodborstje, koolmeesjes en zelfs een egel. Ik gun al deze dieren hun plek in de tuin en hun deel van mijn oogst.
Een voordeel van deze manier van tuinieren is dat er een natuurlijke balans ontstaat. Ik heb geen last van slakken, want de vogels en egel eten die op. Ik heb geen wateroverlast, want de mol en de wormen graven gangetjes voor de afwatering. Door moestuinplanten, bloemen en vaste planten door elkaar heen te laten groeien, heb ik weinig last van "plaagdieren" die een hele oogst opeten.

Ik zoek iemand die ook blij wordt van deze manier van tuinieren. Die bereid is om goed met elkaar te communiceren zodat we allebei onze voordelen halen uit de samenwerking. Het lijkt me goed om het eerst een paar maanden op proef te doen, om uit te proberen of we bij elkaar passen.

Het tuincomplex heeft vrij strenge regels, waar iedereen zich aan heeft te houden. Zo mag je geen muziek aan hebben staan, wel oordopjes in. Niet barbecuen, geen open vuur. Je mag niet slapen in het tuinhuisje. Er is geen elektra, alleen voor tuinapparaten. Daarvoor kan je een verlengsnoer gebruiken en stroom gebruiken van een paaltje aan het pad. In het tuinhuisje is geen wateraansluiting. De wc is in het kantinegebouw en wordt gedeeld met de andere tuinders.


Stel dat je wel de tijd en het geld hebt voor een eigen tuin, kijk dan vooral op de website van ATV Essesteijn. De wachtlijst staat open voor nieuwe kandidaten en waarschijnlijk zijn er binnenkort weer tuinen beschikbaar. Leden die op de wachtlijst staan doen al meteen mee aan het Algemeen Werk en hebben zin om echt lid te worden van een actieve vereniging, niet om zich als een kluizenaar enkel om hun eigen tuin te bekommeren ;)

Misschien tot ziens bij onze tuin!

Groetjes, Victoria
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
's-Gravenhage
126x bekeken
5x bewaard
Sinds 11 feb '26
Advertentienummer: m2365674369