Astilbe chinensis,bodembedekker,bloemen,bijen.

€ 1,00
Ophalen
273sinds 5 mei. '25, 19:46
Deel via
of

Kenmerken

LichtbehoefteVolle zon
BloeiperiodeZomer

Beschrijving

De veel toegepaste Astilbe chinensis Pumila (Pluimspirea, Prachtspirea) bloeit met roze pluimvormige bloemen in de zomer en is een zeer goede bodembedekker voor in de halfschaduw. De bloeiperiode van deze bladverliezende, maar winterharde vaste plant valt in de maanden juni en juli, soms ook in augustus. Het blad van de Astilbe chinensis 'Pumila' heeft wat weg van varenblad (diep ingesneden samengesteld blad). De totale hoogte (bloemen en het blad) van de Astilbe chinensis 'Pumila' bedraagt ongeveer 30 cm.
De Astilbe chinensis 'Pumila' staat het liefst in een vochtige (niet te nat), zure en humusrijke grond (veenrond, humusrijke bosgrond, humusrijke zandgrond), staat de Astilbe chinensis 'Pumila' in een kleigrond, dan bij het inplanten en in het vroege voorjaar wat zure bladcompost toevoegen.
Het onderhoud van deze Pluimspirea is niet heel ingewikkeld. Astilbe chinensis 'Pumila' kunt u in maart terugknippen tot aan de grond. De bloemen en de bloemstengels van deze Astilbe kunnen direct na de bloei afgeknipt worden (bij mooi droog en zonnig weer kunnen de bloempluimen ook mooi opdrogen, wat ook een meerwaarde kan hebben). Wanneer het blad bruin of geel verkleurd, kunt u die verwijderen (hoeft niet, net voor het uitlopen kan het oude loof ook afgeknipt of weggehaald worden).
Staat de Astilbe chinensis 'Pumila' op een zonnige plek, dan is het verstandig om in het einde van de winter wat bladcompost door de grond heen te werken. Bladcompost houdt het water wat beter vast. Het is beter om een aantal keren per jaar een kleine hoeveelheid organische mest aan te brengen, dan een flinke bemesting in één keer (bij teveel aan voeding is er kans op verbranding).
Astilbe chinensis 'Pumila' is te vermeerderen door de planten op te nemen, te scheuren en terug te planten. Astilbe chinensis 'Pumila' wordt ook regelmatig in planten- en bloembakken toegepast (wel goed opletten met het watergeven, wanneer ze te droog komen te staan verbrand het blad).
Bij de Astilbe's uit de chinensis groep blijft het blad t.o.v. andere Astilbe's lager zitten, de vaak smalle bloempluimen steken een eind boven het blad uit, daarnaast kunnen ze beter tegen zon en drogere omstandigheden.

Ik heb nu heel veel potjes vol met nieuwe stekjes, 1 euro per pot.
planten ruilen kan ook, ook voor bv een compostvat.
Advertentienummer: m2264979528