0964 THÉO VAN RYSSELBERGHE ~ Bouillabaisse

Gereserveerd
Verzenden
Verzenden voor € 1,21
364sinds 26 apr. '25, 16:22
Deel via
of

Kenmerken

StaatOngelopen
Periode1980 tot heden
ThemaOverige thema's

Beschrijving

0964 THÉO VAN RYSSELBERGHE ~ Bouillabaisse

Ongelopen kaart in goede staat, zie afbeelding 

Formaat ongeveer 10 x 15 cm

Graag bieden vanaf 0,30 euro bij de advertentie op marktplaats

Opbieden vanaf minimaal 0,10 euro

De advertenties worden binnen 5 dagen gereserveerd voor de hoogste bieder

Kijk ook eens bij mijn andere advertenties voor meer kunstkaarten




Vanaf 1905 werd het vrouwelijk naakt meer en meer belangrijk voor Van Rysselberghe. Tussen de naaktportretten maakt hij ook een paar stillevens, zoals dit stilleven “Bouillabaisse”

Op het einde van zijn leven begon hij ook te beeldhouwen, zoals de bronzen Kop van André Gide.
Hij stierf in Saint-Clair in de Var in Zuid-Frankrijk op 14 december 1926 en werd begraven op het kerkhof van Le Lavandou, naast zijn vriend Henri-Edmond Cross. Hij had Le Lavandou meerdere malen uitgebeeld, zoals in zijn tekeningen in zwart krijt Le Lavandou en in Oost-Indische inkt De hoogten van Lavandou. Het is aldus passend dat een van de grootste neo-impressionistische schilders hier begraven werd.

Veel van zijn werken behoren nog steeds tot privécollecties en kunnen dus slechts zelden door het publiek gezien worden. Een van deze zeldzame gelegenheden was de overzichtstentoonstelling Théo van Rysselberghe in het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel en later in het Gemeentemuseum van Den Haag, tussen februari en september 2006. (Bron : Wikipedia)
Advertentienummer: m2261668331