62 Platen Tekeningen Prenten Vredespaleis Den Haag 1906

€ 54,00
Ophalen
831sinds 21 feb. '25, 15:45
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGebruikt
TypePrent
OnderwerpGebouw
PeriodeVoor 1940

Beschrijving

Het betreft de zes bekroonde en 40 andere ontwerpen van een internationale vraagprijs voor een ontwerp van het vredespaleis.

Internationale prijsvraag der carnegie - stichting het vredespalijs te 's gravenhage de carnegie stichting (1903) is vernoemd naar andrew carnegie (1835-1919), een schots-amerikaanse filantroop die de bouw van het vredespaleis financierde.

In zijn testament heeft hij vastgelegd dat het vredespaleis tot in de eeuwigheid als een wereldwijde ‘temple of peace’ moet dienen.

De platen zijn uitgevoerd in kleurendruk, lichtdruk en autotypie.

Uitgegevers maatschappy Elsevier te Amsterdam MCMVI.

In de map zitten 58 platen met tekeningen / ontwerpen plus een plaat die er bijna net zo uit ziet als de buitenkant van de map, een lijst der platen, een plaat van Andrew Carnegie en een plaat van de internationale jury.

Totaal zijn er 62 platen.

De map is dus helaas niet geheel kompleet en op enkele platen zijn er beschadiging aan het papier.

Alle orginele 3 linten om de map dicht te knopen zitten er nog aan.

De afmeting van de map is 49 x 37 x 3 cm.

De platen zijn natuurlijk erg leuk om in te lijsten.

Graag ophalen in Landsmeer (net boven Amsterdam Noord)
Advertentienummer: m2237796894