Antieke ronde Tabakspot / Bonbonnière - Volkskunst ca. 1830s

Bieden
Ophalen of Verzenden
Verzenden voor € 7,95
651sinds 8 mar. '25, 12:07
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGebruikt
TypeTabaksdoos of Verpakking

Beschrijving

Mooie antieke houten Dekseldoos van rond 1830 en dus bijna 200 jaar oud!
Hij is cilindervormig en heeft een afsluitende deksel met knop. Waarschijnlijk gebruikt als tabakspot of theebus, maar kan bijvoorbeeld ook dienen als bonbonnière. Het materiaal is een lichtgewicht houtsoort. Beschilderd met een plantachtig motief in zwarte en rode verf. Wellicht is hij later ooit overgebeitst, waardoor de beschildering nu lastiger te zien is. Aan de onderkant zit in het midden een bolling, waardoor de pot een beetje wankelt.

Een functioneel en aantrekkelijk stukje Volkskunst uit de eerste helft 19e eeuw.
In 2002 heeft een antiektaxateur deze dekselpot bekeken en hem gewaardeerd op €150.

Hoogte: 16,3 cm
Diameter: 11,4 cm
Gewicht: 215 gram
Taxatiewaarde 2002: € 150,00
Datering: 1820 – 1850

Conditie: Er loopt een, zeer netjes herstelde barst in verticale richting over de pot. In het deksel zitten ook 2 krimpscheurtjes. En de verf op de decoratieve strook in het midden vertoond een soort craquelé. (Alles goed te zien op de foto’s). Hij heeft geen chipjes en deksel sluit goed af.

Zowel verzenden mogelijk, als ophalen in Breda. Verzendkosten binnen NL: € 7,95
Kijk graag ook eens bij mijn andere advertenties voor meer bijzondere antieke objecten.
( tabaksdoos sigarendoos sigarettenkoker, betel beteldoos, Empire Willem I, antique round wooden tobacco jar box, folk art folk-art Victorian Victoriaans )
Advertentienummer: m2243289149