Cava Parató Brut Reserva – Penedès, Spanje

€ 15,00
Ophalen
50sinds 28 mei. '25, 13:52
Deel via
of

Kenmerken

ConditieNieuw
GebiedSpanje

Beschrijving

Cava Parató Brut Reserva, Penedès, Spanje
Consumentenprijs: € 69,90

Beoordelingen
Vivino: 3,8
CONCOURS INTERNATIONAL DECANTER MEDALLA BRONZE 2024

Wijnomschrijving
Licht citroengeel-groen uiterlijk met constante en fijne bubbels. Jonge, zuivere geur van frisse groene appel, peer en druif en een gisttoets. In de smaak komt een pittige mousse naar voren die lang aanhoudt en verder groene kruiden, citrus en rijpe ananas met een middenhoge zuurgraad. Deze zorgt voor een verkwikkend, mooi droge afdronk met tonen van fijne citrus.

Bodegas Parató
De wortels van Parató Cellar zijn te vinden in Barcelona, in de buurt van Sants. In de 17e eeuw begon de familie Elias druiven te verbouwen op de helling van de berg Montjuïc. Daarnaast bezaten ze ook wijngaarden in de vlakte van “La Marina de Sants”. Doordat de familie een eigen pers bezat, was het mogelijk zelf wijn te produceren en lokaal te verkopen. De Spaanse Burgeroorlog maakte echter een einde aan deze traditie. Het bedrijf werd hen afgenomen door de toenmalige leiders en de familie moest als gevolg daarvan vluchten.

Vlak na de burgeroorlog (1975) begon José Elías Andreu met de heropbouw van Parató Cellar. Als eerste kocht hij Can Campmany dat 36 hectare groot was. Parató heeft nu 94 hectare aan wijngaarden, verspreid over vier eigen bodegas: Can Campmany, Can Respall de Renardes, La Fanga en Camp Nou. Het bedrijf groeide snel uit liefde voor het prachtige landschap, de kwaliteit van de druiven en de drang om bijzondere wijnen te maken.

Inmiddels wordt het bedrijf geleid door de vier broers en zussen Elias Terns. Zij werken verder aan het domein onder het familiemotto: “De beste wijn en cava producten, exclusief van de beste druiven uit eigen wijngaard.” Sinds 2014 zijn alle wijnen biologisch gecertificeerd.
Advertentienummer: m2272936705