Kenmerken

Conditie
Gebruikt
Materiaal
Staal
Brandstof
Diesel

Beschrijving

Zeeschouw 10m. ST31 is een prachtig traditioneel schip doe een passend bod en je kan direct varen! Zie vraagprijs ter indicatie.

Naam: ST31 – “Twee Gebroeders”
Model: Zeeschouw – Varend Erfgoed [niet geregistreerd], Voormalig Visserijschip
Werf: Volharding Stavoren, A.T. van der Werff [originele koopakte is bewaard].
Bouwjaar: 1941
Afmetingen: Lengte 10.00 m, breedte 3.80m, diepgang 0.80m
Bouwmateriaal: IJzer – geklonken [origineel]
Kajuit: Staal – gelast en zelflozende kuip. Bouwjaar ca 1990, Werf Blom Hindeloopen.

Motor: Nanni Diesel 4.220HE 50Pk, keerkoppeling, technodrive TMC60 2R bouwjaar 1997 en watergesmeerde rvs schroefas. Ingebouwd Blom Hindeloopen.

Algemeen
Prachtige geklonken Zeeschouw, de ST31 gebouwd in 1941. Voormalig Visserij Zeeschouw en sinds 1964 als pleziervaartuig. In de jaren ‘90 door Blom in Hindeloopen voorzien van een stalen kajuit en zelflozende kuip. Hiermee heeft de ST31 een royale binnen- en buitenruimte. Het schip heeft prachtig klassieke lijnen en er is alles aan boord om geruime tijd op te kunnen verblijven. Eenvoudig handelbaar schip voor deze afmetingen en is prima single handed te varen [ook onder zeil].

Accommodatie
Stahoogte in de kajuit [ca 1.85], waterdruk systeem met 150l rvs watertank. Afsluitbare toiletruimte met elektrisch toilet en wastafel. 2 pits gasfornuis, koelkast op gas en in de kuip een gasbun voor 2 gastanks. 5 slaapplaatsen en een hondekooi. Voldoende opbergruimte in gangkast, onder de bedden in de voorpunt en onder de banken in de kajuit.

Motor en electra
Watersysteem hydrofoor, 150l rvs watertank onder de banken in de kajuit. Kraan en wasbak in keuken en toiletruimte.
Motor Nanni 4220 HE 50 pk + watergesmeerde rvs schroefas. Voldoende vermogen om deze robuuste schouw door stroming en zeegang te duwen.
Electra: 1x 12V 120ah startaccu [2016]. 1x 12V 140ah boordaccu [2022]. Klassiek afneembare navigatie verlichting, Radio, voornamelijk led verlichting, waterdruk pomp. Schakelpaneel met usb laadvoorzieningen. Walstroom niet aanwezig [niet nodig bij deze afnemers]. Acculader via de motor en voor de zekerheid een
230VAC-12V acculader met bekabeling aan boord.

Tuigage:
Klassiek gaffeltuig: grootzeil en fok, de Zwaan Stavoren. [half om half doek]. 2e grootzeil [dracon] met meer m2. Kluiver en kluiverboom niet aanwezig [wel de bevestigingspunten aan dek], hierdoor is de schouw makkelijk te zeilen. Grootzeil voorzien van huik [2019], fok wordt in het voorluik onderdeks opgeborgen.
Massief houten mast, rvs verstaging en strijkbaar met elektrische lier en bokkepoot.
Doorvaarthoogte: 12.90m. Klaptop voor Ketelbrug [12.00m]. Doorvaarthoogte gestreken mast 2.60m.
Ballast: geen
Waterverplaatsing ca. 11 ton.
Anker: dreg met ketting en voldoende ankerlijn [in delen te verlengen tot ca 40m. ]

De schouw wordt constant onderhouden, zit buitenom in een 2- componenten verfsysteem, op dek en kajuit een 1 component verfsysteem. ’s Winters ligt ze onderdak in een schiphuis. Opbouw van kajuit en kuip zijn slim en degelijk opgebouwd waardoor ze eenvoudig te onderhouden is.
Recent onderhoud [2023]: onderwaterschip en boeisels, schroefafdichting, mast en nieuwe matrassen kajuit bed. Onderhoudslogboek is aanwezig.
Meer informatie via persoonlijk bericht.
Carlos Bosma
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Kamperveen
5.062x bekeken
117x bewaard
Sinds 22 mar '26
Advertentienummer: m2379956102