Monsieur Gueudeville - Les Colloques dErasme - 1720

00sinds 30 jul. '25, 04:59
€ 45,00
Deel via
of

Beschrijving



Zeldzame en fraaie originele editie van de vertaling door Nicolas Gueudeville, bijzonder gezocht om zijn eerste afdrukillustratie van de 55 figuren halverwege de pagina, niet gesigneerd, in de stijl van Romain de Hooge of Harrewyn (Cohen, 347), een frontispice door Schinove en een grote vignette met de wapens van Friedrich van Gloucester, prins van Hannover.

Deze set van zes banden bevat een selectie van de beroemde Colloquia van Erasmus, satirische en pedagogische teksten die gericht zijn op het onderwijzen van het Latijn, terwijl ze ook morele, sociale en filosofische vragen behandelen.

Door levendige en soms humoristische dialogen te voeren, bekritiseert Erasme de misstanden van zijn tijd, met name binnen de Kerk, het onderwijs en de samenleving.

De auteur gebruikt deze fictieve discussies om thema's zoals te illustreren:
De intellectuele hervorming, die het belang van kritisch denken en humanisme benadrukt.
De religieuze praktijken, die bijgeloof en hypocrisie van bepaalde kerkelijke personen aan de kaak stellen.
Het dagelijks leven en de gedragingen, waarin personages worden getoond die geconfronteerd worden met de sociale en morele dilemma's van die tijd.

Dankzij zijn scherpe en toegankelijke stijl zijn de Gekozen Colloquia van Erasmus een schitterende reflectie op de menselijke conditie en bieden ze een inzicht in de progressieve ideeën die de Renaissance hebben gekenmerkt.

Mijnheer Gueudeville - De Colloquiën van Erasmus, Zeer interessant werk; door de verscheidenheid aan onderwerpen, door de amusementswaarde en voor het morele nut - 1720 - Delen I tot VI
63-272 ; 4-192 ; 4-358 ; 4-394 ; 4-224 ; 4-236 pagina's

Goede staat van de banden, boeken in hun volle cognacbruine lederen omslagen uit de periode, gebruikssporen, afgeplatte hoeken en ruggen, kleine scheurtjes op sommige keelsneden, ruggen met decoratieve nerfstructuur, rode sneden, gouden oudere op de randen, vergulde wapens op de deksels, gouden titels en tommen op maroquinstukken.

Goede binnenstaat, vergeling, kandelabers, werk gedecoreerd met 55 prachtige figuren halverwege de pagina, een frontispice van Schinove en een grote illustratie met de wapens van Frederik van Gloucester, prins van Hannover, gemarmerde bladwijzers, ex libris.

Leveringsservice gegarandeerd binnen enkele dagen –


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • Advertentienummer: a1516391070