Emile Egger - Histoire du livre de ses origines jusquà nos

00sinds 1 aug. '25, 05:00
€ 21,00
Deel via
of

Beschrijving



Eerste editie van dit essay door de Franse Hellenist Emile Egger (1813-1885) met een complete geschiedenis van het boek.

Gebonden in een groene half-marokijn band, met geribbelde rug versierd met vergulde filets en de titel.

Dit exemplaar bevat een exlibris geplakt op de voorkant van het omslag met de naam "M. D".

Émile Egger, doctor in de letteren (1833), was een hellenist. Hij gaf eerst les aan verschillende Parijse hogescholen, vervolgens aan de École Normale Supérieure als docent grammatica en ten slotte Griekse literatuur aan de Faculteit Letteren in Parijs (1855-1884). Hij was lid van het instituut (1854). Zijn biografen vermelden dat hij aan blindheid leed.

Over het geheel genomen een goed bewaard exemplaar: wat slijtage aan de hoofddeksels en de opstaande banden. Scharnier in goede staat. Binnenwerk fris en met wat lichte foxing.

Emile Egger
"Geschiedenis van het boek van het ontstaan tot heden"
Parijs, Hetzel et Cie, ongedateerd (circa 1880)
(7)+IV+323 pagina's. Compleet
In12 (11x18cm)


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • Advertentienummer: a1516438317