Beschrijving





Libro d'Ore di Barbara d’Austria - Lat. 22 = alfa K. 7. 2
Modena, Universitaire Estense Bibliotheek

334 pagina's waarvan 14 met volledige pagina-miniaturen en 320 rijk geïllustreerd met natuurlijke, vegetale en dierlijke motieven.
Binding en omslag met de hand gemaakt.
Met de hand gestikte op touwen.
Incasso op oude kaart.
Goudvergulding.

Miniatuurboek uit de 16e eeuw, vervaardigd met buitengewone verfijning door een kunstenaar die waarschijnlijk gevormd is in de kring van de Franse Jean Bourdichon. De miniaturen, rijk aan details en delicate kleuren, uiten de kostbare smaak van de rijpe Renaissance, met uitgebreid gebruik van goud, bladgoud en ornamentale motieven die elke pagina verfraaien.
In de code verschijnen belangrijke onderscheidende tekens van de keizerlijke opdrachtgever: de afkorting A.E.I.O.U. – 'Austriae est imperare orbi universo', het motto van de Habsburgers – en de initialen P.K., waarschijnlijk het acroniem van Philippus Karolus, oftewel Filippo il Bello en Carlo V. Deze elementen, samen met de kwaliteit van de uitvoering, bevestigen hun zeer hoge rang.

Het werk behoorde toe aan Barbara d’Austria, dochter van keizer Ferdinando I, die het in 1565 als bruidsschat meebracht naar het hertogdom Ferrara tijdens haar weelderige huwelijk met Alfonso II d’Este. Als een geleerd en genereus persoon onderscheidde Barbara zich als mecenas en oprichtster van het Conservatorium van Santa Barbara, na de aardbeving van 1570.

Dit manuscript is niet alleen een object van devotie, maar ook een tastbaar bewijs van de spirituele en politieke elegantie van de vijftiende-eeuwse hofcultuur.

Volledig exemplaar met koffer en commentaar.

Editie door de uitgeverij Imago - De noblesse van het facsimile


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    0x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 19 sep '25
    Advertentienummer: a1518192975