Beschrijving

Vitrijk band met drie delen in vellum door Tomas Sanchez De sancti matrimonii sacramento disputationum, Latijns Twee kolommen tekst en een imposante uitgave uit 1637 in Lyon, een belangrijke canoniek recht en moraaltheologie werk voor geleerden.




Auteur : Tómas Sánchez S.J. 1550-1610
Tomás Sánchez is een van de meest gezaghebbende jezuïtentheologen van de late zestiende eeuw. Zijn werk combineert een diepgaande kennis van canoniek recht, scholastieke filosofie en de praktijk van de biechtvader. Zijn hoofdwerk, De sancti matrimonii sacramento disputationum tomi tres, behandelt uitvoerig het sacrament van het huwelijk. In drie delen bespreekt Sanchez de theologische, juridische en morele aspecten van het huwelijk, waaronder de aard van de huwelijksbelofte, beletselen, toestemming, geheim huwelijk en echtscheiding. Het werk werd een standaardreferentie in de katholieke moraaltheologie en het canoniek recht.

Tekst van de titelpagina :
R. Patris Thomae Sanchez Cordubensis, e Societate Iesu,
De sancti matrimonii sacramento disputationum. Tomi tres.
Posterior & accuratior Editio. Superiorum auctoritate recognita,
Sparsisque hinc inde mendis, quae in priori exciderant, expurgata ;
Uberrimis praeterea Indicibus, altero Disputationum, altero Rerum
Scitu digniorum ditata
Complectitur hic tomus libros VI, quorum I: agit de sponsalibus, II: De essentia, & consensu matrimonii in genere, III: de consensu clandestino, IV: de consensu coacto, V: de consensu conditionato, VI: de Donationibus inter coniuges, sponsalitia, largitate, & arrhis.
Tomus Primus
Lugduni (Lyon), Sumptibus societatis Typographorum, M.DC.XXXVII
Cum superiorum permissu.

Tekst van titelpagina deel II
R. Patris Thomae Sanchez Cordubensis, e Societate Iesu,
De sancti matrimonii sacramento disputationum. Tomus Secundus
In quo etiam liber septimus, qui de Impedimentia Matrimoni agit.

Tekst van titelpagina deel III
R. Patris Thomae Sanchez Cordubensis, e Societate Iesu,
De sancti matrimonii sacramento disputationum. Tomus Tertius
In hoc Terio Tomo, liber VIII. Qui est de Dispensationibus : & IX, qui de debitoconiugali : ac demum X , qui de divortio agit, cum Indice rerum Iocupletissimo

Drie delen in één Band; taal Latijn; tekst in twee kolommen
Inhoud: Deel I: titelpagina in rood en zwart, met gravure; elogia en approbatie en index 18 pp.; tekst: 500 pp.; Deel II: titelpagina en approbatie; tekst : 404 pp.; Deel III : titelpagina; tekst : 408 pp.; Indexen: 64 pp.

Conditierapport:
Heel goed; goed gebonden in perkament; rug met respect voor het originele perkament gerestaureerd (zie foto’s); provenance stempel op titelpagina; goed boekblok; over het algemeen frisse pagina’s; tekst in het Latijn in twee kolommen; begin en einde pagina’s met lichte vochtvlek; aan het einde vlek in margine (zie foto’s); gezien de leeftijd enige gebruiks- en slijtagesporen; het boek heeft de eeuwen goed doorstaan; foto’s vormen een integraal deel van de beschrijving.

Omvang: 37 x 24 cm
Gewicht netto: 4,15 kg

Zorgvuldige en verzekerde verzending



Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    0x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 17 okt '25
    Advertentienummer: a1519162360