Origineel Frans militair boek uit 1595 door Henri IV, La Routte Des Gens De Cheval Du Roy D’Espagne, gedrukt in Dijon met acht pagina’s, ondanks versleten randen.
De route van de ruiters van de koning van Spanje, naar Fontaine Françoise, gemaakt op 5 juni 1595.
Dijon, door I. [Jean] Des Planches, 1595.
In-4° (ca. 21 × 16 cm), [8] blz. niet genummerd.
De tekst begint direct met de geïllustreerde hoofdletter « L » van Le Roy die vertrekt uit Parijs… en gaat verder op acht pagina’s tot aan de uiteindelijke vermelding: « Faict à Dilon [Dijon] le 7 jour de Iung 1595. »
Titelornament (lijst en bloemmotieven), gegraveerde cul-de-lampe met het monogram IDP (Jean Des Planches). Dik vergé papier, ongeschonden marges.
Huidige verslaggeving van de Slag bij Fontaine-Française (5 juni 1595), een beslissende overwinning van Henri IV op de troepen van de duc de Mayenne en de koning van Spanje. De tekst, geschreven in de stijl van oorlogsverslagen, beschrijft de mars van de koning vanaf Parijs, de innames rond Dijon, en vervolgens de nederlaag van de Spanjaarden en de Ligueurs. Gedrukt als monarchale propaganda, bedoeld om snel het nieuws van de koninklijke overwinning in Bourgogne te verspreiden.
Jean Des Planches, een drukker uit Dijon actief tussen 1580 en 1605, produceerde verschillende rapporten over overwinningen en koninklijke placards voor de rekening van de gouverneur van Bourgogne. De drukken waren beperkt en werden lokaal verspreid.
Lichtgeel gekleurd papier, rafelige randen, enkele scheuren, vooral een centrale lacune op de derde bladzijde met gedeeltelijk verlies van tekst. Los exemplaar, niet afgesneden, compleet met de 8 pagina's. In deze staat.
Referenties: vgl. BnF, Rés. Lb37-1595; Lyon, BM 254 1595; Saffroy I, 4958.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Lage veilingkosten
Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
24/7 meebieden in onze app
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.