3 Kristalunie Maastricht – Bitterglazen – W.J. Rozendaal

90sinds 2 aug. '25, 22:08
€ 24,95
Ophalen of Verzenden
Afhaalpunt voor € 4,95 of thuis voor € 5,95
Thuisbezorgd via PostNL voor € 6,95
Deel via
of

Beschrijving

Set van 3 kristallen bitterglazen – Kristalunie Maastricht –  W.J. Rozendaal – 1929 – Paarsglazen voet 


Drie elegante bitterglazen van de Kristalunie Maastricht, ontworpen in 1929 door Willem Jacob Rozendaal. Deze glazen combineren een heldere kelk met een paarsglazen voet en fijn gevormd been, kenmerkend voor het vroege werk van Rozendaal. De gestroomlijnde verhoudingen, het subtiele kleurcontrast en de geometrische elegantie maken deze glazen tot een fraai voorbeeld van glaswerk in art deco-stijl.

W.J. Rozendaal
Willem Jacob Rozendaal (1899–1971) was één van de belangrijkste ontwerpers van de Kristalunie Maastricht in de jaren 1920 en 1930. Hij introduceerde moderne vormen en kleuren in het Nederlandse glas en maakte functionele ontwerpen met een uitgesproken esthetiek. Zijn werk is vertegenwoordigd in museale collecties en wordt nog altijd gewaardeerd om zijn verfijning en vooruitstrevendheid.
De paarse voet is typisch voor Rozendaals werk uit deze periode en werd vervaardigd in zogeheten ‘massief kleurglas’, wat de glazen een extra diepte en visuele rijkdom geeft. Deze bitterglazen passen perfect in een art deco interieur of als onderdeel van een collectie vroeg 20e-eeuws glasdesign.


Afmetingen ca
140 mm hoog
60 mm Ø diameter
Materiaal: helder kristal met massief paarskleurig voetdeel
Merk: Kristalunie Maastricht
Ontwerper: Willem Jacob Rozendaal
Uitgebracht in: 1929
Conditie: zeer goede staat; 2 glazen geheel gaaf, 1 glas met een minimaal vlooienbeetje aan de rand (zie foto 11). Zie de foto’s voor een goed beeld van de staat; deze maken deel uit van de omschrijving.

– Vroege ontwerpklassieker van W.J. Rozendaal
– Gemaakt door de Kristalunie in het interbellum
– Fraai kleurcontrast tussen kelk en voet
– Glaswerk in authentieke art deco-stijl
– Zeldzaam en gezocht verzamelobject

Een prachtige set historische bitterglazen met museale waarde – voor liefhebber, connaisseur of verzamelaar van Nederlands glasdesign.

Deze aanbieding zal met zorg worden verpakt en verzonden.


Kijk ook bij onze andere advertenties voor meer bijzondere objecten of kijk op onze website aajeedesign.

Uw biedingen graag via “bieden” op Marktplaats. Uw bod is altijd EXCLUSIEF de verzendkosten. Uiteraard kunnen wij dit object verzenden echter uitsluitend op kosten en risico van koper.


Verzending
Wij verzenden altijd met PostNL
€6,95 standaard maar wel track & trace code
€8,90 aangetekend en met track & trace code

Uiteraard is het mogelijk om uw zending te combineren met andere aankopen. Wij kunnen tot 10 kilo versturen voor €6,95
Als u aankopen wilt “opsparen” om gecombineerd te verzenden is dat in overleg mogelijk.
Advertentienummer: m2295520436