Beschrijving

Amsterdamsche school - Art Deco, prachtig groot gehamerd koperen wandbord op de achterkant gemerkt met : (Leendert Hendrik) Leo H de Nie, Het bord met een diameter van 40 cm heeft een gestileerde bloem voorstelling en een warme, decoratieve patina. Het ontwerp toont duidelijk de karakteristieke strakke lijnen en geometrische vormen van de amsterdamse school (ca. 1910–1930). Aan de achterzijde voorzien van ophangmogelijkheid. Het bord is gesigneerd leo h de nie (leendert hendrik de nie), in mooie staat, met lichte gebruikssporen passend bij de leeftijd. Over Leendert Hendrik de Nie: hij vestigde zich in Warmond op 26 februari 1883; hij was toen 23 jaar oud. Op zijn facturen vermeldde dhr. De nie in 1892 huis-, hoef- en gereedschapssmederij. Magazijn van haarden, kachels, fornuizen en huishoud. Artikelen. Handel in brandstoffen.
De zoon van leendert hendrik, marcus hendrik de nie (1899-1948), nam in 1927 de smederij over van zijn vader. In 1934 werd het woonhuis behorende bij de smederij afgebroken en werd er een nieuw huis gebouwd. De eerste steen werd gelegd door de zoon van marcus hendrik, leo h. De nie, toen 2 jaar oud.
In 1935 vermeldden de facturen van marcus hendrik de nie; autogeen lasschen en snijden. Handel in brandstoffen. Electrische grof-, hoef-, kachel- en scheepssmederij. Specialiteit i/h. Vervaardigen van schoffels, troffels en harken. Aanleg voor gas-, waterleiding en electriciteit. Gas- en electr. Lampen. Baden, geisers en waschtafels. Naaimachines (systeem singer). Magazijn van haarden, kachels en fornuizen. Huishoudelijke artikelen. Land- en tuinbouwgereedschappen&
Leo h. De nie nam in 1957 op zijn beurt de smederij over van zijn vader. In 1960 werd de smederij naar achter toe verplaatst, zodat de winkel groter kon worden gemaakt. In deze tijd werden nog volop paarden geslagen. In de winkel verkocht de familie huishoudelijke artikelen, speelgoed en kantoorbenodigdheden; in de jaren 1980 stond het nog bekend als miniwarenhuis & de smidse 
De smederij bleef ook niet stilstaan en van kolenkachels ging men over op oliekachels, en daarna op gaskachels en uiteindelijk cv.
Ondertussen werd de winkel vanaf 1990 verhuurd (de eigen winkel werd voortgezet op dorpsstraat 106, aangekocht in 1985).
Mark de nie is nu de vierde generatie de nie op dit adres; hij runt hier nu een loodgieter/constructiebedrijf.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Hoensbroek
80x bekeken
5x bewaard
Sinds 30 nov '25
Advertentienummer: m2340066270