Wandlamp (2) - Glas, Koper€ 39,00
Vitra - Charles & Ray Eames - Stoel - Olifant, Ontwerpobject
€ 45,00
40sinds 9 mei. '25, 13:15
Beschrijving
In mint conditie sculptuur, kruk en hoge stoel in één, door Vitra en ontworpen door Charles & Ray Eames in de Verenigde Staten van Amerika. Het item heeft een roze kleur, en bovenaan bevindt zich het officiële Vitra-embleem, en onderaan is het decoratieve object ondertekend.
Deze Vitra olifant werd oorspronkelijk in het begin van de jaren 1940 ontworpen door Charles en Ray Eames. Tegen die tijd hadden Charles en Ray Eames vele jaren besteed aan het ontwikkelen en verfijnen van een techniek om multiplex en multiplex in driedimensionale vormen te gieten. Onderweg ontwierpen ze een reeks meubels en beelden. Van al hun originele ontwerpen bleek de tweedelige olifant het meest technisch uitdagend vanwege de sterke meerdere krommingen. De beschikbare technieken destijds waren niet in staat om massaproductie van de olifant te realiseren. Charles' dochter Lucia Eames, 14 jaar oud, kreeg een prototype dat later werd uitgeleend voor een tentoonstelling in het Museum of Modern Art in New York in 1946. Dit prototype bevindt zich nog steeds in het bezit van de familie Eames.
In de vroege jaren 2000 werd de Eames Olifant uitgebracht in plastic, waardoor het beschikbaar werd voor het oorspronkelijke beoogde publiek: kinderen. De olifant kan worden gebruikt als een iconisch ontwerpstuk, maar ook als een speelgoed.
Vitra is een unieke en bekende naam in de wereld van design. Het bedrijf ontwerpt en produceert sinds de jaren 1950 prachtige designmeubels, verlichting en accessoires. Twintigste-eeuwse ontwerpen van George Nelson, Charles en Ray Eames, Isamu Noguchi, Jean Prouvé en Verner Panton vormen de basis van de Vitra Home Collection. Ze ontwerpen producten die bekend staan om hun duurzaamheid en originaliteit en zijn vaak zo karakteristiek qua vorm dat je ze waarschijnlijk al eerder hebt gezien! Vitra-producten worden daarom ontwikkeld om een leven lang mee te gaan. Ongeacht je smaak of de grootte van de ruimte, de Vitra-collectie zal je aanspreken. Ware designklassiekers.
Afmetingen zijn: 39x21x20,5 cm.
Wordt verzonden per aangetekende post en zorgvuldig verpakt om de integriteit van het artikel te waarborgen. En voor gecombineerde aankopen wordt één verzendprijs aangeboden!
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1513583654
Populaire zoektermen
oma stoel in Antiek | Meubels | Stoelen en Bankenchesterfield rood in Antiek | Meubels | Stoelen en Bankenvintage fauteuil in Antiek | Meubels | Stoelen en Bankenthonet webbing in Antiek | Meubels | Stoelen en Bankenbarok bankje in Antiek | Meubels | Stoelen en Bankenmoustache stoelmahonie eetkamer stoelenkerkbank in Stoelen en Bankendagobert stoel in Stoelen en Bankenbiedermeier stoel in Stoelen en Bankentelefoonbankje in Stoelen en Bankenkerkbankje in Stoelen en Bankenschommelstoel in Stoelen en Bankenbidstoeltje in Stoelen en Bankendakpan zwart glazuursebring porcellanaplaymobil omheininglens reparatiehonda nsr 50 kuipnikon micro 40mmdelft in Complete keukensboompjes in Aquaria en Toebehorendifferential equations in Boekenajs in Verzamelen