Beschrijving

Kho Liang Ie ontworpen voor CAR Katwijk in Nederland in 1957; een set van 4 stoelen in goede vintage staat plus 1 extra stoel met een frame dat gelast moet worden, model 305/315, met geprefabriceerde beukenhouten zittingen en geëmailleerde buisstalen frames, met originele leren rugleuning en gereviseerde zittingen.



Kho Liang Ie – Set van 4 + 1 Vintage Stoelen Model 305/315 voor CAR Katwijk – 1957 – Mid-Century Modern Nederlands ontwerp


Een zeldzame kans om een set van 4 stoelen plus één extra stoel aan te schaffen, ontworpen in 1957 door de beroemde Nederlands-Chinese ontwerper Kho Liang Ie (1927–1975) voor CAR Katwijk, Nederland — een waar icoon van het Nederlandse design uit de midtwintigste eeuw.

Over het ontwerp:
De stoelen hebben een strakke en minimalististische constructie, met een gevormde multiplex zitting en rugleuning in combinatie met een geëmailleerd buisvormig stalen frame. Oorspronkelijk ontworpen voor wachtkamers en openbare ruimten, werden ze vervaardigd door CAR Katwijk en dragen ze het originele etiket “CAR Katwijk, Made in Holland.” De stoelen zijn stapelbaar en, wat opvallend is, kunnen aan elkaar gekoppeld en naast elkaar geplaatst worden — een slimme originele ontwerpfunctie die ze ideaal maakt voor wachtruimtes, conferentiezalen of elke ruimte waar flexibele zitplaatsen nodig zijn.

Over de ontwerper:
Kho Liang Ie was een van de meest invloedrijke Nederlands-Chinese industrieel ontwerpers en interieurarchitecten van de twintigste eeuw. Hij werkte samen met gerenommeerde merken als Artifort, Bruynzeel en Mosa, en is wellicht het best bekend om zijn iconische interieurontwerp van de luchthaven Schiphol in Amsterdam in de jaren zestig. Zijn werk wordt gedocumenteerd in het boek Kho Liang Ie – Interior Architect / Industrial Designer van Ineke van Ginneke, uitgegeven door 010 Rotterdam.

Deze set, conditie:
De vier hoofdstoelen verkeren in een goede vintage staat met een aantrekkelijke originele patina.
De bovenrugleuning behoudt zijn oorspronkelijke leer, wat bijdraagt aan het authentieke vintage-karakter van de set. De zitkussens zijn professioneel gerenoveerd.

Een vijfde stoel is inbegrepen — het frame onder de zitting heeft twee losgekoppelde verbindingen die weer aan elkaar gelast moeten worden, waardoor de stoel wiebelt. De overige verbindingen zijn intact en in goede staat. Het is een eenvoudige restauratieklus voor iedereen met basale lasvaardigheden.

Specificaties:
Ontwerper: Kho Liang Ie
Fabrikant: CAR Katwijk, Nederland
Ontwerpjaar: 1957
Aantal: 4 stoelen (in goede staat) + 1 extra stoel (kleine restauratie nodig)
Materiaal: gevormd beuken multiplex, geëmailleerd stalen buisframe
Bekleding: Origineel leer op de rugleuning | Gerenoveerde zitkussens
Stapelbaar: Ja
Koppelbaar: Ja — stoelen kunnen naast elkaar worden gecombineerd
Conditie: Goede vintage conditie (4 stoelen) | 5e stoel — restauratie


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    3x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 13 feb '26
    Advertentienummer: a1522732411