Spotprent Propagandaminister Joseph Goebbels redevoert op...

€ 20,00
Verzenden
40sinds 19 mei. '25, 17:03
Deel via
of

Beschrijving


Getoond op deze prent is Joseph Goebbels. Joseph Goebbels was een Duits politicus die onder het bewind van Hitler minister van Propaganda was. Hij had een zeer grote rol in het promoten van de Nazi idealen. Een thema in deze prent is Nazisme. De ideologie van het nationaalsocialisme, ook wel nazisme genoemd, heeft haar oorsprong in Duitsland kort na de Eerste Wereldoorlog en is verwant aan het fascisme. De swastika, een symbool met wortels in de Indusbeschaving, werd in meerdere Euraziatische culturen gebruikt en kreeg tijdens de Tweede Wereldoorlog bekendheid als het hakenkruis van de nazi's.

Propagandaminister Joseph Goebbels redevoert op het Strafrechtcongres op spotprent.

Het bovenschrift leest: Propagandaminister Joseph Goebbels redevoert op het Strafrechtcongres. De ondertitel leest: 'Joseph dan kende Zijne broederen; maar Zij kenden hem niet' (Genesis 42, vs. 8).

Deze spotprent kwam uit op 31-08-1935. Op de prent is rechts onder de handtekening van Albert Hahn Jr aanwezig.

Albert Hahn Jr maakte deze spotprent als onderdeel van de weekkrant De Notenkraker. Deze krant was een Nederlands politiek-satirisch weekblad, altijd voorzien van originele spotprenten. Deze prent is bijna honderd jaar oud. Het papier kan op plekken beschadigd zijn, zie de foto's voor de details om te zien wat de exacte staat van de prent is.

#spotprent #propaganda #krant #kunst #cadeau #stoer #ww2 #tweedewereldoorlog #oorlog #Joseph Goebbels #Nazisme #Hakenkruis

Op webshop bieden we diverse opties voor levering in lijst!

Jouw webshop voor spotprenten!
Elke prent toont hoe kunstenaars met humor en kritiek hun stempel op de publieke opinie drukten. Haal een stukje geschiedenis in huis voor een eerlijke prijs!

Verzending normaliter in 2 werkdagen

Voor meer info over dit product, of eventueel bestellen, klik:
Advertentienummer: a1514024372