Traditioneel Tomar - Zilver - Turkmenistan - Begin 20e eeuw
30sinds 15 aug. '25, 05:06
€ 100,00
Beschrijving
Traditionele Tomar, zoals deze voorkomt in de etnische of zogenaamde 'stamgeschenksieraden' van Centraal-Azië, met name bij Afghaanse volksgroepen. Typisch zijn de kleurrijke glasstenen (rood, groen, blauw), het zilver en de hangende belletjes of kleine ornamenten.
Dergelijke hangers worden gedragen als onderdeel van kettingen, maar ook vaak als amuletkist of talisman. Ze hebben meestal naast het decoratieve aspect ook een beschermende functie, bijvoorbeeld ter afweer of als houder voor kleine zegeningen en gebeden. De vormgeving – driehoekig, met bloemrijke en geometrische patronen en gekleurde glazen inlays – is wijdverspreid in Afghaans sieraad. Vergelijkbare vormen komen voor in de Kuchi-sieraden en onder de zogenaamde 'Tribal'- en 'Nomadenschmuck'.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1516819660
Populaire zoektermen
indonesische kunstaboriginal kunsttribale kunstreligieuze kunstaboriginal kunstjapanse kunstperzische kunstindische kunstKunst | Niet-Westerse kunstafrikaanse kunstmaori kunstafrikaanse kunstegyptische kunstasmat kunstcitroen lexia in Autogereedschapgrolsch logo in Biermerkenepe in Tuinhekken en Hekwerkvoorthuizen in Tafels | Salontafelsbeeldje dikke en dunne in Beelden en Beeldjesbuddy seat zadel in Accessoires | Overigevestax vci in Dj-sets en Draaitafelsantieke vuurwapen in Oorlog en Militairwandschapje in Woonaccessoires | Wandplanken en Boekenplankenvlaardingen in Stoelen