Beschrijving

Unieke Naga Ranting kris, keris – Gesmeed door de bekende Mpu Harno – Wilah gesmeed tot de unieke Naga Runting dapur met de even zeldzame als moeilijk te smeden pamor Kulit Ular (slangenhuid) – Sandang walikat warangka van weelderig Trembalo Aceh hout – Goed gesneden Nunggak semi-greep met duidelijke patra-patra's.

Deze buitengewone Naga Ranting keris werd gesmeed door de beroemde Mpu Harno, een vooraanstaand geleerde en directe leerling van de legendarische Mpu Kamdi (ook bekend als Mpu Sukamdi of Mbah Kamdi). Mpu Kamdi, een gerespecteerd meester uit Surakarta (Solo), Midden-Java, werd geprezen om zijn verfijnde vakmanschap en baanbrekende innovaties in de heilige kunst van het maken van keris. Zijn nalatenschap leeft voort in de werken van zijn leerlingen, en deze keris is een overtuigend bewijs van die afkomst.

De invloed van Mpu Kamdi's filosofie en kunstenaarschap is onmiskenbaar in dit stuk. De wilah (lemmet) is niet alleen met precisie gesmeed, maar ook ontworpen met opmerkelijke innovatie. De vorm is gebaseerd op de uiterst zeldzame Naga Ranting dapur – een wilah vorm die zelden voorkomt en diep symbolisch is.

De term Naga Ranting vertaalt zich uit het Javaans als "twijgslang" of "takdraak". Deze dapur combineert op harmonieuze wijze twee contrasterende maar complementaire ideeën:
De Naga: een mythische slang, die macht, welvaart, autoriteit en mystieke energie symboliseert. De Ranting (twijg): een metafoor voor nederigheid, eenvoud en nieuwe groei.

In tegenstelling tot de imposante Naga Sasra keris belichaamt de Naga Ranting elegantie en ingetogenheid. De slanke, sierlijke vorm verbeeldt de slang niet in pure kracht, maar in verfijnde subtiliteit. De fijne details van het lemmet – de schubben, de kop en het lichaam – zijn complex vormgegeven, maar opzettelijk licht en delicaat. Het resultaat is een filosofische uitspraak: Kracht met nederigheid – een leider zo sterk als een draak, maar geaard als een simpele tak. Gezag met zachtheid – ware kracht ligt niet in kracht, maar in wijsheid, kalmte en zelfbeheersing.

Deze keris is zowel een esthetische schat als een bron van diepgaande spirituele leer, gewild bij kritische verzamelaars die waarde hechten aan kunstzinnigheid verweven met betekenis.

Om de zeldzaamheid te vergroten, is de wilah versierd met de zeldzame en fascinerende Pamor Kulit Ular (Slangenhuid Pamor). Dit patroon lijkt op slangenschubben en verschijnt als kleine ovale of ruitvormige motieven over het staal. Meer dan een visueel wonder, draagt het een diepe metafysische resonantie, waarvan men gelooft dat het het volgende verleent:
Charisma (daya tarik pribadi)
Wijsheid en diplomatie in menselijke relaties
Flexibiliteit en aanpassingsvermogen, vergelijkbaar met de bewegingen van een slang
Bescherming tegen verborgen gevaren, met een verhoogd bewustzijn en vooruitziende blik

De keris is elegant omhuld met een Sandang Walikat warangka, vervaardigd uit het rijk getextureerde Trembalo Aceh-hout, wat de waardigheid en schoonheid ervan versterkt.

Kenmerken:
Dapur: Naga Ranting
Pamor: Kulit Ular
Tangguh: Mataram 20e eeuw
Warangka: Sandang Walikat
Kayu: Trembalo Aceh

Afmetingen:
Totale lengte: 45,5 cm.
Lengte van de keris: 43 cm.
Lengte van de wilah: 33 cm.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
101x bekeken
1x bewaard
Sinds 25 aug. '25
Advertentienummer: m2303617393