Beschrijving

Te koop: een prachtige, authentieke Javaanse batik kain of sarong, direct afkomstig uit het Sultanaat Solo (Vortenland) en met de hand gemaakt. Dit is een uniek stuk, gecreëerd volgens de traditionele 'caplis' methode, wat een combinatie is van twee ambachtelijke technieken:
  • Cap: Delen van het patroon zijn zorgvuldig aangebracht met handgemaakte koperen stempels.
  • Tulis: Fijnere details zijn met de hand getekend met een waxpen (tjanting).
  • Van deze batiks zijn er twee identieke kaens/sarongs beschikbaar. bij aankop van beiden is er natuurlijk een reductie in de prijs. 

Het kenmerkende Ceplok-motief op deze batik is opgebouwd uit ruiten met het klassieke Kawung-patroon. Dit eeuwenoude motief, dat lijkt op een doorgesneden areca-palm, staat symbool voor zuiverheid, perfectie en wijsheid. De herhaling van het patroon staat voor continuïteit en oneindigheid.

De batik heeft de karakteristieke kleurstelling van de Vorstenlandse stijl uit Solo: een goudgele achtergrond, een sogan-bruine hoofdtekening, en diep indigoblauwe en zwarte details die bijna oplichten in het donker. Deze kleuren zijn het resultaat van twee kleurbaden, waarbij het katoen twee keer met was is bedekt.
  • Afmetingen: 240 x 105 cm
  • Techniek: Traditionele 'caplis' (handgestempeld en met de hand getekend met wax).
  • Herkomst: Solo, Java, Indonesië.
  • Materiaal: Katoen.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Heverlee, België
14x bekeken
1x bewaard
Sinds 18 sep '25
Advertentienummer: m2312820164