Beschrijving

Kijk bij mijn overige advertenties voor nog veel meer Afrikaanse kunst!

Let op: Afhalen of verzenden: maar alleen verzending met betaling vooruit via bankoverschrijving. Geen betaling via betaalverzoek marktplaats. Afhalen is mogelijk in overleg. Ik reserveer niet. Zie de 5 sterren waardering door andere geinteresseerden in mijn advertenties voor betrouwbaarheid etc

Uit eigen verzameling:

Dit object is een Bedu-plankmasker van het Nafana-volk,een onderdeel van de Senoufo,dat leeft in de grensgebieden van Ivoorkust en Ghana, en ook geassocieerd wordt met het Gurunsi-volk in Burkina Faso.

Tekst van internet:

Het masker heeft een opvallend plat, driehoekig gezicht met een dambordpatroon en een grote, open cirkelvorm bovenaan, die dierenhoorns symboliseert. Bedu-maskers worden door de Bedu-vereniging gebruikt tijdens reinigings- en genezingsceremonies, die jaarlijks plaatsvinden rond de tijd van de yamoogst of nieuwjaarsfestiviteiten.
De ceremonies zijn bedoeld om het dorp te verlossen van schadelijke geesten, ongeluk en negativiteit. De maskers worden geassocieerd met rijkdom, vruchtbaarheid en het stimuleren van goede sociale waarden binnen de gemeenschap.
Deze maskers worden vaak gemaakt en gedanst in paren van man en vrouw. De maskers met de grote ronde bovenkant, zoals dit masker, stellen vrouwen voor, terwijl mannenmaskers doorgaans twee prominente hoorns hebben.
Bedu-maskers staan bekend om hun grote formaat, vaak wel enkele meters hoog, en worden gemaakt van lichtgewicht hout zodat dansers meer bewegingsvrijheid hebben.

LET OP: Dit is een heel klein exemplaar van maar 12,5 cm breed. Kan nooit als gezichtsmasker gebruikt zijn.

Ouderdom: eind twintigste eeuw

Gewicht:
81 gram

Afmetingen:

22 cm hoog x 12,5 cm breed x 3,5 cm diep

170701-02

WEG=WEG

VERZENDKOSTEN (8 opties):

Opties 1 t/m 4: met het risico van verzenden bij koper:

1) DHL pakket naar DHL afhaalpunt 5,45 met tracktrace.

2) DHL pakket naar huisadres 6,45 euro met tracktrace.

Let op: Emailadres is altijd nodig bij verzenden per DHL.

3) PostNL pakketje naar PostNL afhaalpunt met tracktrace: 6,45 euro.

4) PostNL pakketje naar huisadres met tracktrace: 6,95 euro.

Opties 5 t/m 8: met het risico van verzenden bij mij:

5) DHL pakket aangetekend en verzekerd tot 500 euro met tracktrace: naar DHL afhaalpunt: 7,95 euro.

6) DHL pakket aangetekend en verzekerd tot 500 euro met tracktrace: naar huisadres: 8,95 euro .

Let op: Emailadres is altijd nodig bij verzenden per DHL.

7) PostNL Aangetekend en verzekerd tot 500 euro met tracktrace naar PostNL afhaalpunt: 10,35 euro.

8) PostNL Aangetekend en verzekerd tot 500 euro met tracktrace naar huisadres: 10,85 euro.

>> Alleen bij opties 5 t/m 8 (dus aangetekend verzekerd) neem ik het risico van verlies bij verzenden, anders is het risico van verzenden bij de koper.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Lelystad
4x bekeken
0x bewaard
Sinds 9 nov '25
Advertentienummer: m2332145126