Beschrijving

Afrikaanse etnische tribale kunst , Etnografica , koloniale periode Congo.
Neem eens de tijd om al mijn ca. 150 advertenties met Authentieke Afrikaanse kunst en gebruiksvoorwerpen , mandjes en wapens te bekijken!

Antiek mandje van het SHOOWA -Kuba volk uit Belgisch Congo , de Kasai regio.
In opmerkelijk goede staat bewaard gebleven zeker gezien de leeftijd.
De afmetingen zijn 30cm. X 8 cm.
Mandje nummer 5.

Authentieke Etnografische Manden als deze zijn bijna onvindbaar nu!
Alleen als een oudere collectie vrijkomt zoals deze dan kan een dergelijk zeldzaam stuk op de markt komen en dat gebeurt steeds minder , uitzonderlijk zeldzaam !

Onderdeel van de speciale uitgelezen Shoowa Kuba collectie van deze verzamelaar , uit zijn tijd dat hij het Kuba volk bestudeerde.

De oorspronkelijke verzamelaar was een Belgische antropoloog die de bevolking van de CONGO bestudeerde en samen met zijn vrouw en vaak ook met collega’s regelmatig naar de CONGO en andere Afrikaanse landen reisde zoals Gabon.
Hij was daar in de koloniale periode van Belgisch Congo tot aan de onafhankelijkheid in 1960.
Hij verzamelde een grote collectie Afrikaanse kunst en Etnografica. Ik verkreeg zijn collectie in de beginjaren toen ik mijn eigen collectie aan het opbouwen was. Deze groeide uit tot een zeer grote collectie. Vanwege ruimtegebrek en mijn leeftijd ben ik een aantal jaren geleden begonnen met het ter verkoop laten gaan van mijn stukken. De mooiste en zeldzaamste stukken bewaarde ik tot het laatste maar ook hiervan gaan nu delen in de verkoop. Ik plaatste wat foto’s van de oorspronkelijke verzamelaar , deze zijn niet inbegrepen maar ik kan ze evt. Mailen.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Geleen
78x bekeken
4x bewaard
Sinds 29 apr '26
Advertentienummer: m2394041718