Beschrijving
Kavel beschrijving
Een voortreffelijk voorbeeld van Sony’s vroege high-end Hi-Fi engineering, de ST-5000F is een prestigieus vintage FM-stereo-tuner uit de late jaren zestig tot vroeg jaren zeventig.
Dit model was een van Sony’s topklasse FM-stereo-tuners uit die tijd, gebouwd met een hoogprecisie 5-gang variabele condensator en een geavanceerde halfgeleider schakeling. Het staat voor de periode waarin Japanse audiospecialisten op internationaal hoog niveau meededen, en apparatuur produceerden die nu hoog geacht wordt door verzamelaars en serieuze vintage Hi-Fi-enthousiastelingen.
De voorzijde heeft een prachtig minimalistisch zilveren ontwerp, met een analoge afstemming schaal, signaal- en afstemmeters, dempfunctie, modeselector, hi-blend-regeling en een grote afstelschijf voor afstemming. Het rode “STEREO”-indicator geeft het toestel een klassieke studi-achtige aanwezigheid wanneer het in werking is.
Volgens de verstrekte testinformatie functioneert FM-ontvangst en geluidsoverdracht goed. De schakelaars werken naar behoren en tijdens de test zijn geen functionele gebreken waargenomen.
Dit is geen gangbare instap-tuner. De ST-5000F is een serieuze verzamelaar-waardige Sony-component uit het gouden tijdperk van Japanse analoge audio.
Merk
Sony
Model
ST-5000F
Type
FM-stereo-tuner
Geschat productieperiode
Circa 1969–einde jaren zeventig
Toestand
Gebruikt / werkend getest.
FM-ontvangst en geluidsuitvoer bevestigd.
Schakelaars werking bevestigd.
De buitenkant lijkt schoon voor zijn leeftijd, met enkele ouderdomskenmerken, lichte krassen en slijtage zichtbaar, vooral aan de achterpaneelzijde.
Controleer alle foto’s zorgvuldig voor de exacte toestand.
Belangrijkste specificaties
FM-frequentiebereik: 76–90 MHz
CIRCUIT: Superheteroodyn
5-gang variabele condensator
Frequentierespons: 20 Hz–15 kHz ±0,5 dB
Signaal-ruisverhouding: 70 dB
Stereo-onderscheiding: 40 dB of meer in het middensegment
Uitgang: Vast en variabel
Vermogen: AC100V, 50/60Hz
Vermogensverbruik: circa 20W
Afmetingen: 400 × 145 × 310 mm
Gewicht: circa 9,2 kg
Verzamelaar-Aantrekkingskracht
De ST-5000F is vooral aantrekkelijk voor verzamelaars van vroege Sony, Japanse vintage Hi-Fi, analoge radiotuners en hoogwaardige audioapparatuur uit de jaren zeventig. Het elegante industriële ontwerp, de solide bouwkwaliteit en de premium tuner-architectuur maken het tot een sterk display- en luisterstuk voor serieuze audiosystemen.
Trefwoorden
Sony
ST5000F
Tuner
Stereo
FM
HiFi
Vintage
Audiophile
Analoge
Receiver
Japan
1970s
1969
SolidState
Variabel
Condensator
Radio
Component
Zilver
Verzamelaar
HighEnd
Audio
Belangrijke informatie
Invoerrechten, btw en douanekosten zijn niet inbegrepen bij de itemprijs en zijn de verantwoordelijkheid van de koper.
Catawiki btw, indien geheven, staat los van lokale invoerrechten en douanekosten.
Dit is een Japans binnenlandse AC100V-eenheid. Kopers buiten Japan hebben mogelijk een geschikte spanningsomzetter nodig.
Het item zal zorgvuldig verpakt en verzonden worden vanuit Japan met tracking.
Vanwege het gewicht en de vintage aard van dit audiosysteem zal een stevige beschermende verpakking worden gebruikt.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 75.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Ga nu naar de website van Catawiki om mee te bieden op dit item
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Bezorgt in heel Nederland
5x bekeken
0x bewaard
Sinds 12 jul '26
Advertentienummer: a1528531605
Populaire zoektermen
oude radiosony icf sw 7600oude philips radiooer radiovintage radiotransistor radioradio op batterijenradio cd spelerlogitech squeezebox radiosony wereldontvangerhilti radiodab radioradio jaren 50hema radiobrandweer in Modelauto's | 1:43retro stopcontact in Lampen | Tafellampendunhill asbak in Rookartikelen, Aanstekers en Luciferdoosjesbajka diaskop in Curiosa en Brocantehoffz schijfjeslamp in Lampen | Hanglampenbrynxz vazen in Woonaccessoires | Vazenschilderij koets in Kunst | Schilderijen | Klassiekjm lab speakers in Luidsprekersmercedes zuidwolde in Mercedes-Benztranzx 36 in Fietsaccessoires | Fietsaccu's