Ilse van de Laar-Wijdeven - Recht in de creatieve industrie€ 10,00
Kenmerken
Conditie
Zo goed als nieuw
Jaar (oorspr.)
2018
Auteur
Aline Pennewaard
Beschrijving
Ondertitel: De oorlog van een Duits-Joodse vluchteling
Taal: Nederlands; Vlaams
Aantal pagina's: 272
Kleermaker Heinz Bontscheck was een van de ruim 34.000 Joden die Nazi-Duitsland ontvluchtten en in Nederland belandden. Na verraad door zijn zwager kwam hij via Westerbork in concentratiekamp Auschwitz-Birkenau terecht. Daar werd hij ‘Kapo’, een gevangene die toezicht moest houden op andere gevangenen: een positie die hem hielp overleven, maar die niet kon voorkomen dat hij moest toezien hoe zijn eigen vrouw naar de gaskamers werd gevoerd.
Na de oorlog emigreerde Bontscheck naar Australië, waar andere overlevenden hem herkenden en een aanklacht tegen hem indienden. Ze verklaarden dat ze door Bontscheck nog slechter waren behandeld dan door de Duitsers. Een onderzoek naar de waarheid volgde.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Amsterdam
40x bekeken
0x bewaard
Sinds 22 jul '25
Advertentienummer: m2291638460
Populaire zoektermen
markante mensen briljante biografieenBiografieënmarkante mensen briljante biografieenkleermaker in Kinderboeken | Jeugd | onder 10 jaarbiografieën in Muziekkleermaker in Kinderboeken | Jeugd | onder 10 jaarmuziek biografieën in Muziekmarktplaats aanbiedingen in Postzegels | Nederlandmarktplaats van het noorden in Banden en Velgenmijn marktplaats in Verzamelkaartspellen | Pokémonmarktplaats oplichters in Kortingen en Cadeaubonnenfriese marktplaats in Antiek | Klokkenmarktplaats van het noorden in Banden en Velgenmarktplaats aanbiedingen in Partytentenajax maat 158 in Kinderkleding | Maat 152exotic american bully in Honden | Dekreuenazalp in Tuinhuizenkoningin in Postzegels | Eerstedagenveloppenmicki in Dronesstal roosters in Stalling en Weidegangone piece figuren in Poppetjes en Figuurtjesatari pong in Spelcomputers | Atarigaming laptop i7 in Windows Laptopshandgeblazen vaas in Antiek | Glas en Kristal