Haarlem Harmonie Kapel (HHK) zeldzame single 1969 private

€ 18,00
Ophalen
271sinds 2 apr. '25, 14:56
Deel via
of

Kenmerken

Periode20e eeuw of later

Beschrijving

Haarlems Harmonie Kapel (HHK) zeldzame single 1969 private uitgave

VERZENDEN OF OPHALEN

ZELDZAME UITGAVE OP VINYL 1969


Haarlems Harmonie Kapel (HHK) (later Marching and Cycling Band HHK)
o.l.v. J. Groot en P Kop Sr,

t.g.v. 5 jarig bestaan

Kant A Holiday in Spain (Kelly)

kant B HHK Drumband o.l.v. Marga Booymans

kant B Fanfare HHK (Kopp Sr) en Luctor Et Emergo (Peters)

Zeldzame vinylsingle 45 toeren 7''
Private Persing Bovema RCS 187 (bov 273/4)
1969
Stereo
fotohoes

gegevens van de hoes
Bestuur J.J. Vermeulen, J.G. welters, E.v.d. Kwaak
Tambour Maitres J.G. Welters (Harmonie) en Marga Booymans (drumband)
Cover foto W.C.E. Schmink Haarlem

meer informatie over het orkest vanaf internet, zie onderstaand

Deze uiterst zeldzame single wordt nergens aangeboden
en is te koop vanaf 18 euro

VERZENDEN OF OPHALEN

af te halen west betuwe geen probleem bij goede tijdsafspraak
anders ex kosten verzenden 4,25 (1 tm 3 singles /ep’s nederland hetzelfde verzendtarief)
gewoon betalen via de bank - geen betaalverzoeken/tikkie
-------------
===========
Marching and Cycling Band HHK

Opgesteld tijdens een optreden
Achtergrondinformatie
Ook bekend als MaC-Band HHK
Jaren actief 1964 - 2014
Oorsprong Fusie uit Kunstkring Apollo en Harmonie Crescendo
Officiële website
Portaal Portaalicoon Muziek
De Marching and Cycling Band HHK was een muziekvereniging uit Haarlem die heeft bestaan van 1964 tot en met 2014, en is in 1964 ontstaan uit een fusie van twee verenigingen (Kunstkring Apollo en Harmonie Crescendo) onder de naam Haarlems Harmonie Kapel (HHK). De naam "Marching and Cycling Band HHK" verwijst naar de bijzondere manier van optreden van de vereniging: zowel lopend als fietsend. Muziek uit de pop-, musical- en filmwereld behoorde tot het repertoire.


Inhoud
1 De vereniging
2 Optreden op de fiets
3 Geschiedenis
4 Bijzondere optredens
5 Externe link
De vereniging
Gemiddeld gaf de band zo'n 20 tot 25 optredens per jaar, voornamelijk in de perioden april-juni en september-oktober.

Tijdens het winterseizoen waren er weinig optredens en werd het repertoire (gedeeltelijk) vernieuwd. Ook werden de stukken voor de show van het nieuwe seizoen ingestudeerd. De bij showmuziek behorende shows werden ingestudeerd tijdens extra repetitiedagen. Wanneer de zomertijd inging, gebeurde een en ander tijdens de normale repetities.

Van 1995 tot en met 2014 werd er aan het begin van het seizoen een zogenaamd oefenweekend georganiseerd voor de hele vereniging. Vanaf 2009 heeft de muziekvereniging ook een eigen YouTube-kanaal genaamd MaCBandHHK waarop video's van de optredens en andere activiteiten werden geplaatst.[1]

Optreden op de fiets

Optreden in Haarlem op de fiets
In 1973 kreeg het toenmalige bestuurslid Bram Visser het idee om (net als de militairen in vroeger tijden) een fietspeloton op te richten met leden van de drumband. Het eerste optreden van dit peloton vond plaats op de Grote Markt in Haarlem tijdens de Mars der Muzikanten van 1973, een jaarlijks evenement dat destijds in september 's avonds plaatsvond. Het optreden werd uitgevoerd op eigen en geleende fietsen. Niet veel later werd naar aanleiding van deze gebeurtenis overgegaan tot de aankoop van 41 fietsen.

Door deze manier van musiceren werd de band bekend in binnen- en buitenland. Sinds die tijd is de vereniging veelgevraagd bij allerlei soorten optredens, van serenades tot carnavalsoptochten en internationale muziekfestivals. Vaak werd opgetreden in Frankrijk, België, Duitsland en Nederland, maar ook in Engeland, Zwitserland, Zweden en Luxemburg werd muziek ten gehore gebracht.

Geschiedenis

Optreden op de Grote Markt in Haarlem
De HHK bestond in 1964 uit een harmonie, een drumband en een majorettepeloton en was aan het eind van de jaren zestig een van de grootste muziekverenigingen in Europa, met in totaal meer dan 200 leden.

De drumband begon met natuurinstrumenten in de stemming van Es en slagwerk. Daarbij wordt de toon gevormd met de mond aan het mondstuk; er kan slechts een beperkt aantal tonen mee gemaakt worden. Er werd gespeeld op jachthoorns, trompetten en sousafoons. Het slagwerk bestond uit zgn. mars- en/of paradetrommen, tenortrommen, grote trommen en lyra's.

De harmonie was een compleet orkest met onder meer klarinetten, trombones, trompetten en hoorns. Jaarlijks gaf de vereniging een concert in het Haarlemse concertgebouw. Het grootste deel van de avond werd gevuld met muziek gespeeld door de harmonie, maar ook de drumband en de majorettes traden op. Meestal werd de avond afgesloten met een gezamenlijk werk, gespeeld door harmonie en drumband.

Sinds oktober 2010 had de muziekvereniging ook een jeugdafdeling: "Music-Kids" en vanaf 2012 werd de visuele groep naast majorettes en twirls uitgebreid met een colorguard groep.

Bijzondere optredens

Optreden tijdens het Cruquiusfestival 2009
Gedurende het bestaan van de Marching and Cycling Band HHK hebben enkele bijzondere optredens plaatsgevonden, waaronder:

2014: (Kort) optreden in de film Pak van mijn Hart (opgenomen in 2013).
2012: Meegewerkt aan het RTL 4 sketchprogramma "Wat als?"
2010: Een speciaal bevrijdingsonderdeel tijdens Taptoe Delft.
2010: Opening van de Tour de France in Rotterdam.
2007: Opening EK rolstoelbasketbal in Wetzlar (Duitsland).
2004: 40-jarig jubileum met daarbij een optreden op de waterfiets tijdens de Haarlemse Vaardagen.
2003: Opening Rijksweg A5 (op de fiets).
2002: Presentatie van de nieuwe uniformen tijdens de Mars der Muzikanten.
2001: Eerste prijs voor een ingezonden reportage bij het programma Malende zaken van RTV Noord-Holland.
1998: Het RTL 4-programma Ga Toch Fietsen zendt een reportage uit van het optreden van de Marching and Cycling Band HHK tijdens de Bloemencorso op 25 april.
1994: Opening van de Tour de France in Rijsel.
1991: Tv-reclamespotje voor Natuurmonumenten.
1989: Gastoptreden in de Franse televisieshow Dimanche Martin.
===
Marching and
Cycling Band HHK
Die Band uit Haarlem, van 1964-2014
VOLG ONS
Volg de MaC-Band HHK op Facebook Volg de MaC-Band HHK op Twitter Volg de MaC-Band HHK op YouTube
Switch to English
Marching and Cycling Band HHK is opgehouden te bestaan…

Tot grote treurnis van het bestuur en de leden van de Marching and Cycling Band HHK is de MaC-Band HHK opgehouden te bestaan in 2014. Ondanks het aanwezige enthousiasme en de motivatie van de leden hebben de dalende subsidies en teruglopende ledenaantallen ervoor gezorgd dat de vereniging financieel gezien niet meer langer kan bestaan.

Dit is voor de MaC-Band HHK een grote domper, zeker omdat wij in 2013 nog het 40-jarig jubileum van het fietspeloton hebben gevierd en in 2014 ons 50-jarig jubileum hebben mogen vieren.

Hoe verder?

De website is nog ruim 6 jaar extra online gebleven, maar is inmiddels gearchiveerd. Bent u nog geïnteresseerd in de historie van de Marching and Cycling Band HHK? Bekijk dan onze social media kanalen waar diverse foto's, films etc beschikbaar blijven:

Volg de MaC-Band HHK op Facebook Volg de MaC-Band HHK op YouTube Volg de MaC-Band HHK op Twitter

En de leden?

Omdat een grote groep leden graag nog muziek willen blijven maken zijn zij ingestroomd bij de Showband van de IJmuider Harmonie. Bij deze vereniging zijn zij doorgegaan met het uitoefenen van hun muzikale passie.

================
Advertentienummer: m2252804313