Het PNF-concept in de praktijk
Kenmerken
Beschrijving
Het PNF-concept in de praktijk
(D. Beckers en M. Buck)
PNF (Proprioceptieve Neuromusculaire Facilitatie) is een wereldwijd bekend oefenconcept. Door gebruik te maken van proprio- en exteroceptieve prikkels ambieert het PNF-concept een groter rendement te bereiken dan het klassieke oefenconcept. Voorheen was het concept vooral bedoeld voor de behandeling van neurologische aandoeningen, tegenwoordig heeft het zich verder ontwikkeld tot een effectief behandelingsconcept voor alle aandoeningen van het bewegingsstelsel.
De PNF-aanpak omvat een dynamische, actieve oefenmethode, waarbij specifieke, wetenschappelijk onderbouwde facilitatiemiddelen worden toegepast om het oefeneffect te optimaliseren. De onderliggende gedachte hierbij is dat ieder mens over een aantal latente motorische mogelijkheden beschikt die alleen via een intense, probleemgerichte en positieve totaalbenadering aan de oppervlakte komen.
Deze vierde druk van Het PNF-concept in de praktijk is geheel herzien en in een nieuw 'jasje' gestoken. Met deze nieuwe druk geven de auteurs een gedetailleerd overzicht van alle facilitatietechnieken. Die technieken worden zowel beoefend op de behandelbank en de oefenmat als bij de looptraining. De praktische uitvoering is helder beschreven en wordt met veel illustraties en pati?ntenfoto's getoond. Fysiotherapeuten en studenten krijgen met dit boek in ??n keer alle recente ontwikkelingen van het internationale PNF-concept in handen.
De auteurs zijn zelf geoefende PNF-docenten. Math Buck en Dominiek Beckers werken beiden in het Revalidatiecentrum Hoensbroek. Susan Adler uit Californi? was werkzaam in Vallejo en stond jarenlang aan het hoofd van de internationale opleiding tot PNF-docent.
Paperback, 181 pag., geïllustreerd
Uitg. De Tijdstroom, 1990
ISBN 9035213017
· Alleen verzenden, niet ophalen
· Op biedingen die te laag zijn wordt niet gereageerd
· Op biedingen die acceptabel zijn wordt snel gereageerd
· Boeken worden na ontvangst van betaling meteen verstuurd