Het dagende niets (Janwillem van de Wetering)

Bieden
Verzenden
1138sinds 30 apr. '24, 21:24
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGelezen
ReligieBoeddhisme

Beschrijving

Het dagende niets (Janwillem van de Wetering)

 

 

Beschrijving van een eerste bewustwording in zen

 

 

Het Dagende Niets pretendeert niet meer dan een beschrijving te zijn van een eerste, allereerste bewustwording, voortgebracht via de Zen-techniek.

Janwillem van de Wetering, discipel van een Japanse meester, beschrijft hoe hij, na diens dood, zijn training voortzet in Amerika. Ergens in een kleine nederzetting aan de kust van de Verenigde Staten, leert een meester zijn leerlingen hoe zij alleen iets kunnen bereiken door los te laten, terwijl – en dat is misschien het meest onbegrijpelijke van de methode van deze boeddhistische gemeenschap – zij steeds gedwongen worden hun uiterste best te doen.

Voor velen zal dit, hier en daar wat cynisch aandoende verhaal een verademing zijn en misschien zelfs aanleiding tot de conclusie dat het alledaagse leven een groot en prachtig mysterie is, een mysterie dat niet buiten ons om gaat maar waar wij, illusionaire eenheden, deel van uitmaken.

De persoonlijke ervaringen van de bekende Nederlandse schrijver met het Zenboeddhisme. Na zijn verblijf van 1,5 jaar in een Japans Zen-klooster, gaat hij 10 jaar later naar een kleine Zen-nederzetting diep in de bossen aan de noordwestkust van Amerika, die geleid wordt door zijn vroegere mentor uit Japan. Te midden van de vele theoretische, vaak schijnbaar diepzinnige literatuur over Zen, is dit boek een verademing door zijn zakelijke, soms cynische toon en anekdotische vorm, die waarschijnlijk de beste manier is om iets van het wezen van Zen te tonen.

Paperback, 170 pag.

Uitg. Driehoek

ISBN 9060303032

 

 

 

Alleen verzenden, niet ophalen

Op biedingen die te laag zijn wordt niet gereageerd

Op biedingen die acceptabel zijn wordt snel gereageerd

Boeken worden na ontvangst van betaling meteen verstuurd

Advertentienummer: a1501174672