BoekenBalie maakt van tweedehands jouw eerste keuze. Met een Trustscore van 4,8 (excellent) en 30 dagen retour garantie maken we dat iedere dag waar.
Titel: Architectuur in hout
Auteur: Will Pryce
ISBN: 9789068683936
Conditie: Als nieuw
Veel van de mooiste gebouwen ter wereld zijn van hout gemaakt. Het eerste bouwmateriaal van de mens is uitgangspunt van veel van onze architectuurstijlen geweest en wordt tot op de dag van vandaag nog altijd toegepast, maar deze feiten genieten in het algemeen weinig bekendheid. Desondanks begint hout eindelijk de erkenning te krijgen die het verdient. Belangrijke ontwerpers over de hele wereld voelen zich vanwege sociale en milieuoverwegingen steeds meer tot dit materiaal aangetrokken.
Voor de beschrijvingen van technische aspecten en culturele achtergronden van houten gebouwen heeft Will Pryce uitgebreid onderzoek verricht. In zijn doortimmerde teksten vertelt hij onder meer hoe de prachtige houten erfenis van Japan is voortgekomen uit de boeddhistische geschiedenis van het land; hoe de timmerlieden in Rusland de vorm van de kenmerkende Russische uidaken hebben bepaald; hoe Noorse staanderkerken verwijzingen naar hun heidense verleden bevatten; hoe in Nederland in de Gouden Eeuw de houten molens welvaart naar de Zaanstreek brachten; en hoe vandaag de dag geraffineerde architecten als Peter Zumthor en Renzo Piano een welsprekende, nieuwe, van originaliteit en flair getuigende houtarchitectuur uitvinden.
Waarom je bij BoekenBalie moet zijn voor al je tweedehands boeken:
- Bestel je voor 15:00 uur? Dan vliegt het dezelfde dag nog jouw kant op!
- Meer dan 400.000 tweedehands boeken om uit te kiezen
- We checken alle boeken eigenhandig
- Vanaf 40 euro of bij 4 boeken is de verzending op onze rekening
- 30 dagen retourgarantie