Kenmerken

Conditie
Zo goed als nieuw
Onderwerp
Schilder- en Tekenkunst
Jaar (oorspr.)
1997

Beschrijving

Bieden vanaf 30 euro. Verzendkosten zijn voor de koper. Kijk in mijn account voor andere boeken enzo. Misschien verzacht het de verzendkosten. 2500 items er zit vast wel iets tussen. Rechtsboven in de hoek staat de naam boeken enzo. Klik deze aan en de hele collectie is te zien. Ophalen is beperkt mogelijk op afspraak

Tussen 1863 en 1903 bezocht de schilder en etser James McNeill Whistler (1834-1903) verschillende keren, Nederland. Whistler, Amerikaan van geboorte maar woonachtig in Parijs en Londen, logeerde op zijn tochten door 'het land van Rembrandt' onder meer in Amsterdam, Dordrecht en in verschillende plaatsen op Walcheren. In Amsterdam verbleef hij ruim twee maanden. Met een boot ging hij er op uit om schilderachtige plekjes in prent te brengen. Hij werkt zodoende, als een van de eersten, vanuit een laag standpunt. Het ging hem hierbij niet om de bekende gebouwen, maar vooral om verborgen plekjes van het oude, in verval geraakte centrum. Zo ontstond een prachtige serie impressies van een bekende 'onbekende' stad.
Deze uitgave toont een representatieve keuze uit Whistlers Hollandse werk; ook wordt ruime aandacht besteed aan de invloed die Whistler uitoefende op Nederlandse kunstenaars zoals Breitner en Witsen.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Amsterdam
5x bekeken
0x bewaard
Sinds 1 okt '25
Advertentienummer: m2317368845