Transito | 9789029564151 | ZWAGERMAN, Joost

20sinds 16 jun. '25, 13:09
€ 7,50
Deel via
of

Kenmerken

AuteurZWAGERMAN, Joost
ConditieZo goed als nieuw
Productnummer (ISBN)9789029564151
Jaar (oorspr.)2006

Beschrijving

Boekverkopers sinds 1892. Ophalen in de winkel of dezelfde dag verstuurd bij bestellingen van ma t/m za voor 15.00 uur.

Boekgegevens
  • Titel: Transito
  • Auteur: ZWAGERMAN, Joost
  • Jaar: 2006
  • ISBN: 9789029564151
  • Bindwijze: Paperback
  • Staat: Zo goed als nieuw
Omschrijving
In Transito onderneemt Joost Zwagerman een wereldreis in essays. Transito opent met een ‘scheepsgang’: Zwagerman verdiept zich in de oeuvres van twee kunstenaars-emigrés: Willem de Kooning en Gerhard Richter. "Zichtbaar zingbaar stof" bevat portretten van fotografen als Diane Arbus, Nan Goldin en Rineke Dijkstra.

"Go west!" bestaat uit americana en opent met een schets van het Amerikaanse suburbia. De meeste inwoners van Europa en de VS wonen niet op het platteland of in metropolen maar in slaapsteden en buitenwijken. Wat betekenen die veranderende leefomstandigheden voor de kunst en literatuur? Verder in Go west! een dwarsdoorsnede uit de Amerikaanse literatuur, met aandacht voor onder anderen Charles Bukowski, Allen Ginsberg, Sylvia Plath, Walt Whitman en Truman Capote.

Teruggekeerd in eigen land buigt Zwagerman zich in de afdeling Hollandse waterlinie over het godsbeeld van Gerard Reve, de speelfilms van Theo van Gogh en de poëzie van Pieter Boskma. Ook in deze afdeling de veelbesproken Frans Kellendonk-lezing die Zwagerman verzorgde, Tegen de literaire quarantaine.

Transito eindigt met een reeks impressies van de ‘ankerplaatsen’ waar Zwagerman opgroeide: de kop van Noord-Holland, in het bijzonder Alkmaar en de kust bij Bergen aan Zee. Van Rotterdam via Düsseldorf naar New York en San Francisco. Van Kansas via Los Angeles naar Vlaanderen, Friesland en Amsterdam, eindigend nabij de kust van Noord-Holland: Transito vormt een grand tour in portretten, poëzie en polemiek. Transito is Zwagermans zesde essaybundel.

Nominaties:
2007 Longlist Gouden Uil
2007 Toplijst AKO Literatuur Prijs

Uit de pers:
* 'Weinig Nederlanders schrijven met zoveel Schwung en esprit over moderne cultuur […] Dat maakt deze bundel een must voor elke literatuurliefhebber.' – Trouw

* 'Het lezen van Transito is een meeslepend avontuur.' – Juryrapport AKO Literatuurprijs


Direct afhalen?
Meteen lezen? Boeken op voorraad kun je direct afhalen in onze winkels in Assen, Drachten, Groningen (A-kerkhof) of Leeuwarden. Dan kun je ook lekker snuffelen in onze ruime tweedehands afdelingen – elke dag komen er nieuwe titels bij. Niet tweedehands beschikbaar? Grote kans dat het boek nieuw in een van onze tien winkels ligt. Kom gerust langs!Of liever thuisbezorgd?
Tweedehands boeken besteld van maandag t/m zaterdag voor 15.00 uur versturen we nog dezelfde dag. Verdere informatie over verzenden beschikbaar op de website. 

Garantie
Alle tweedehands boeken zijn zorgvuldig door onze inkopers gecontroleerd en eventuele gebreken staan omschreven op de website. Wij staan voor kwaliteit en daarom beloven wij bij tweedehands boeken graag: gratis retourneren binnen 30 dagen.

Zelf je boeken verkopen
Zit je boekenkast vol of ga je verhuizen en kun je niet al je boeken meenemen? Verkoop je gelezen boeken bij Van der Velde Boeken. Zo gun je jouw boeken een tweede leven zonder dat je er zelf veel werk van hebt!

Waarom boeken verkopen aan Van der Velde Boeken:
  • Geen gedoe: je verkoopt je collectie boeken in één keer aan ons zonder het gedoe van online advertenties en ritjes naar het pakketpunt.
  • Duurzaam: je gunt jouw gelezen boeken een tweede leven.
  • Directe uitbetaling: je ontvangt direct geld voor de boeken die je aan ons verkoopt.

Contact
Neem gerust contact met ons op via de website. Voor meer informatie, kijk op vanderveldeboeken.nl/tweedehands
Advertentienummer: a1514887894