Een slaafse hond; door Francoise Sagan #Frankrijk

€ 3,95
Ophalen of Verzenden
140sinds 6 apr. '25, 17:02
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGelezen
HerkomstEuropa overig
Jaar (oorspr.)1986
AuteurFrancoise Sagan

Beschrijving

Verzenden: 3,75 euro / Of 3,25 euro naar een ophaalpunt van DHL.

Hoogtepuntje uit de moderne Franse literatuur van de hand van Francoise Sagan (1935 - 2004), de vrouw die op jonge leeftijd doorbrak met haar boek Bonjour Tristesse en die daarna niet meer weg was te slaan uit de Franse kunst en cultuur sector. Als proponente van de Nouvelle Vague beweging draaiden haar boeken niet langer om schaduwen uit het verelden zoals Nationalisme, de Nazi's en de tweede wereldoorlog. In deze boeken gaat alles om het moderne leven en draait het vaak om individuen uit de gegoede bevolkingslagen die weg zakken in het schuim van hun eigen zwakheden en middelmatigheid.
Dit boek, de Slaafse hond kwam uit in 1980 en is neergezet in het Noord Franse mijnbouw gebied, een streek die onze Vincent van Gogh al als hopeloos arm en zwartgallig ervoer. Het verhaal gaat over de relatie van een jongere man met een oudere vrouw.

Een jonge boekhouder vindt een tas juwelen en verwerft zich een plaats in het bed van zijn veel oudere hospita die hem voor een stoere held en moordenaar houdt. Als zijn pose uiteindelijk geen stand kan houden, blijkt toch iets van echte liefde bij haar te zijn ontstaan. Maar dan heeft een onderwereldfiguur, een minnaar uit haar roerige verleden, hem al dodelijk verwond. Het trieste Noord-franse mijngebied is dan een passend decor. In Frankrijk moest de roman aanvankelijk worden teruggenomen na een proces wegens plagiaat (ook al brengt Sagan in een voorwoord openlijk dank aan haar inspiratiebron, de auteur Jean Hougron).
Qua sfeer sluit deze Sagan overigens ook dicht aan bij Simenon.

Boek: Tweede hands in zeer goede staat. Slechts zeer lichte gebruikssporen. Geen tot nauwelijks slijtage. Naam met pen op het titelblad. Verder geen vlekken, vouwen of inscripties in het boek. Lichte beginnende roestvlekken aan de zijkant der bladzijden.
Format: 3/4 formaat soft cover met geplastificeerde kaft.
Nederlandstalig, 148 bladzijden.
Uitgegeven: Voor het eerst uitgegeven in Frankrijk in 1980. Dit is de Nederlandse vertaling. Elseviers Literaire Serie, Elsevier Manteau, Amsterdam / Antwerpen. 1981.

Zoals altijd op te halen in Groningen. Eventueel lokaal te bezorgen of te verzenden. Let op: Verzenden op risico van de ontvanger.
Advertentienummer: m2254356770