HELLEMA 5x - Een andere tamboer / Enige reizen dienden niet

30sinds 2 jun. '25, 11:46
Zie omschrijving
Verzenden
Afhaalpunt voor € 4,95 of thuis voor € 5,95
Thuisbezorgd voor € 6,95
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
HerkomstNederland

Beschrijving

INCLUSIEF PORTO!
Betalen mag ook na levering.
Gelieve geen gebruik te maken van de link 'Direct Kopen'.
Maakt de aankoop duurder.

HELLEMA 5x


1) Een andere tamboer
ISBN: 9021465620 en 9789021444611
Uitgeverij Querido, Amsterdam, 1985, 1e druk. 152 Blz.
Conditie: Nog helemaal NIEUWE paperback.
(Geen E-boek, zoals in sommige bestanden staat.)
PRIJS: 8,98 euro, inclusief verzending.

2) Enige reizen dienden niet ter zake
ISBN: 9021465604 en 9789021465609
Uitgeverij Querido, Amsterdam, 1983, 1e druk. 220 Blz. Paperback.
Conditie: Vrijwel NIEUW; zeer lichte veroudering.
PRIJS: 8,98 euro, inclusief verzending.

3) De maan van de vorige avond
ISBN: 9789021465654
Uitgeverij Querido, Amsterdam, 1992, 1e druk. 152 Blz. Paperback.
Conditie: helemaal NIEUW.
Prijs: 8,98 euro, inclusief verzending.

4) Klèm
ISBN:9789021466552
Uitgeverij Querido, Amsterdam, 1998, 1e druk. 67 Blz. Paperback.
Conditie: Goed. Aan de binnenkant te oordelen lijkt dit boek zelfs nieuw. De achterkaft vertoont evenwel een plooi / deuk aan de rugkant. Klem gezeten ergens? Verder geen probleem bij het lezen van deze voortreffelijke novelle.
PRIJS: 8,69 euro, inclusief verzending.

5) Niet van horen zeggen
ISBN: 9789021467337
Uitgeverij Querido, Amsterdam, 2005, 1e druk. 104 Blz. Paperback.
Conditie: Vrijwel NIEUW; zeer lichte veroudering.
PRIJS: 8,98 euro, inclusief verzending.

Naar keuze 2 boeken voor 11,98 euro,
3 boeken voor 14,98 euro
4 boeken voor 17,98 euro
5 boeken voor 19,98 euro

Alle prijzen zijn INCLUSIEF verzendkosten binnen Nederland.
Voor meer boeken verzorgt de verkoper indien nodig de hogere pakketkosten.
Zie ook mijn andere advertenties; misschien is er iets goedkoper te combineren.

INFO boek 1: Een man is op zakenreis door Italië. Hij is op de kwetsbare leeftijd waarop de vraag wie ben ik zich opdringt en een crisis veroorzaakt. Dertien dagen en nachten waarin hij tot het besef komt dat identiteit een kwestie van keuze is.
Een complexe roman, die de essentiële vraag naar de eigen identiteit, zoals ieder mens die zich op een gegeven moment stelt, extra dimensies verleent.

INFO boek 2: Sommigen van ons is het gegeven om in de verwarrende chaos van belevenissen, emoties en drama’s, waaruit een mensenleven bestaat, een patroon te ontdekken: het lijnenspel van een labyrint dat fascineert door zijn evenwicht en vernuft. In de verhalen die Hellema in deze bundel vertelt, tekent hij de lijnen van zijn eigen labyrint, zoals hij het doorlopen en doordacht heeft – als werkelijkheid en als mogelijkheid, zijn eigen existentie en die van anderen.
Al vertellend ontdekt hij samenhangen, puurt hij de logica uit wat louter toeval leek en beschrijft hij de onontkoombaarheid aan wetmatigheden waarvan het doel nooit ontraadseld zal worden.
Het zakenleven, internationale concurrentie, bedrijfsspionage, de wisselwerking tussen economie en buitenlandse politiek, de zwanenzang van een Nederlandse industrie, het zijn ongewone onderwerpen in de vaderlandse literatuur.
Toch zijn de kernvragen in dit boek geen andere dan in Hellema’s eerste bundel Langzame dans als verzoeningsrite. Het zijn de vragen rond de begrippen verzoening en vergeving. ‘Het kwaad,’ zegt hij, ‘is geen mystiek principe, maar een belediging die de ene mens de ander aandoet.’ En: ‘Vergeving, absolutie, dekt het kwaad toe, maar er zijn graven die moeten open blijven en ten hemel stinken!’ Verzoening en vergeving zijn twee verschíllende begrippen…

INFO boek 3: De maan van de vorige avond is een poging om Duitsland-als-noodlot neer te zetten voor die heel bijzondere groep Duitsers: de joodse. Het probeert greep te krijgen op precies dat feit dat hun leven anders maakt dan dat van de anderen.
Hellema waagt die poging door het in het leven roepen van een alter ego: Edward Weinspeiser, evenals hij halfjoods, ook opgegroeid tussen de wereldoorlogen, maar in vijandelijk gebied: in Berlijn. Over Hellema is de golf van nazi-geweld heen gespoeld met bijna dodelijke kracht, Weinspeiser is door zijn vader nog op tijd naar ‘buiten’ gestuurd en komt pas in ’45 weer in zijn Heimat terug, in een Engels legeruniform.
In het duet voor twee menselijke stemmen dat zo ontstaat, neemt die van Weinspeiser steeds meer de overhand. ‘Als Orpheus moet Edward Weinspeiser mij terugleiden naar het leven. En hoe minder hij weet, hoe geringer de kans dat hij omkijkt,’ zegt Hellema.

We volgen Weinspeiser als theaterhulpje in de puinhopen van Hamburg, als Hamletvertolker in Frankfurt. Hij reist naar Stettin op zoek naar de achtergrond van zijn moeder en naar Lodz op zoek naar die van zijn vader. Onder die steeds zoekende stem blijft strak het contrapunt van Hellema hoorbaar, Hellema die Weinspeiser achterlaat als intendant in een Oost-Berlijns theater kort na de val van de muur. Ein Land, ein Volk…
Daar denkt Weinspeiser aan de grote monoloog van ‘de jood’ in zijn eerste eigen toneelstuk, de jood die zichzelf en zijn lotgenoten als het ware op het offerblok legt ‘opdat de wereld opnieuw schuldloos wordt’.

INFO boek 4: Heeft de tijd zich uit het leven van Ivar Klèm teruggetrokken zoals bij eb de zee zich terugtrekt van het strand, of spelen hier andere dingen? Kan hij het weerkerend getij van zijn herinneringen vertrouwen? En wie heeft hem hier in deze quarantaine van de dood geplaatst? Is hij een patiënt of een gevangene?
en wij, wat zijn wijzelf?
Een grimmig en ontroerend verhaal, waarin de komende tijd van het grote vergeten zichtbaar wordt.

INFO boek 5: Hellema was de zestig al voorbij toen hij in 1982 debuteerde met de verhalenbundel 'Langzame dans als verzoeningsrite'. Het boek vond meteen gehoor bij de literaire fijnproevers. Hellema omcirkelt erin de periode uit zijn leven die door zijn intensiteit de belangrijkste moet heten: de Tweede Wereldoorlog. Wat de mensen in die periode elkaar aangedaan hebben is niet vatbaar voor vergiffenis, voor absolutie - maar misschien wel voor verzoening in de een of andere vorm. Zonder een dergelijk ritueel zullen de slachtoffers met een open wond blijven zitten.
Ook in de acht boeken die Hellema daarna publiceerde komt zo'n ritueel van tijd tot tijd terug, vaak met verhevigde kracht. Ter gelegenheid van het zestigjarige slot van de verschrikkingen heeft hij een passende bloemlezing uit eigen werk samengesteld, waarvan hij de drukproeven liever niet meer wilde zien, de onverdragelijke herinneringen wegen hem te zwaar.
Advertentienummer: m2274721104