Deelder, J.A. - De dikke van Deelder (2002)

40sinds 15 jul. '25, 15:47
€ 9,50
Ophalen of Verzenden
Verzenden voor € 8,25
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
HerkomstNederland

Beschrijving

Deelder, J.A. - De dikke van Deelder

Verhalen

Amsterdam, De Bezige Bij, 2002, Tweede druk

Paperback
11 x 18 x 3,5 cm.
568 Bladzijden

ZO GOED ALS NIEUW
Papier verkleurd

De Dikke van Deelder is een met grote vaart geschreven verhalenbundel, die de lezer op elke bladzijde doet lachen. Benevens Deelder mag geen vaderlands auteur tot het schrijven ervan in staat worden geacht.
Jules Deelder: "Ik zeg altijd maar beter opbranden dan uitdoven".

Bundeling van vier verhalenbundels uit de periode 1982-1990

Inhoud:
Schöne Welt
Modern Passé
Drukke Dagen
De t van Vondel


Deelder bedient zich in De dikke van Deelder trefzeker van ieder denkbaar prora-genre, Hij vindt de talloze onderwerpen waarover hij schrijft in de kunst, op de snelweg en haalt ze uit het leven zelf, maar steeds ìs er die ene constante: de virtuoze pen van een groot stilist en een haarscherp observator.
De dikke van Deelder, dat klassieke verhalen als Fun in Verdun en Schöne Welt bevat, swingt als een rokerige jazzkroeg: het is ontroerend, humoristisch, glashelder, raadselachtig, beklemmend en prachtig tegelijk.

Deelder is zo goed op dreef dat hij de lezer helemaal meesleept? — Piet Gerbrandy
Een leeservaring in de zuivere zin van het woord? — Ruben van Gogh
J.A. Deelder, de meester van het zwarte woord, ís in deze met grote vaart geschreven verhalenbundel op zijn best. Behalve Deelder mag geen vaderlands auteur tot het schrijven ervan in staat worden geacht.
De dikke van Deelder is ‘geschreven in de tussentijd, tot heil van ieder in het bijzonder én in het algemeen.

Justus Anton (Jules) Deelder, vaak ook publicerend onder de naam J.A. Deelder (Rotterdam, 24 november 1944 – aldaar, 19 december 2019) was een Nederlandse dichter, voordrachtskunstenaar en schrijver.
Deelder werd de nachtburgemeester van Rotterdam genoemd en had een opvallende presentatie. Hij ging onveranderd gekleed in een zwart maatpak, droeg zijn zwart geverfde haar altoos strak achterovergekamd en droeg een soul patch en een kunstzinnige bril. Het tijdschrift Esquire koos hem in 2010 als de best geklede man in het 20-jarig bestaan van het tijdschrift.

Kosten van verzending ten laste van koper

Nota bene: ingepakt boek kan niet door de brievenbus. De Post rekent euro 8,25 kosten van verzending. Het loont zeer de moeite en spaart zeer op de kosten om op meer dan één boek te bieden. (België: € 9,50)
Verzenden via DHL is ook mogelijk
Advertentienummer: m2289316943