Poe, Edgar Allan - 26 Griezelverhalen (1979)

30sinds 30 jul. '25, 22:19
€ 17,50
Ophalen of Verzenden
Verzenden voor € 8,25
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
HerkomstNederland

Beschrijving

Poe, Edgar Allan - 26 Griezelverhalen

Oorspronkelijke titel: Poe’s Tales of Mystery and Imagination

Vertaling: Simon Vestdijk en Hans Edinga

Illustraties: Arthur Rackham

Baarn, Uitgeverij: Hollandia, 1979

Gebonden. Wijnrood linnen. Titel in goud op voorplat en rug. Zonder stofomslag. Met geïllustreerde schutbladen (scan 3)
18 x 26 x 3,5 cm.
330 Bladzijden

ALS NIEUW

26 Griezelverhalen geïllustreerd met 12 vierkleurenplaten en 17 zwart/wit afbeeldingen door Arthur Rackham.
In dit boek vindt u 26 van Poe’s meest beroemde korte verhalen, geïllustreerd door een zeer groot grafisch kunstenaar.
De titels alleen al zijn voor onze verbeelding beklemmend en beangstigend, titels zoals ‘De ondergang van het kasteel Usher’, ‘De moorden in de Rue Morgue’, ‘De gouden tor’, om er maar een paar te noemen.

Inhoud:

De gouden tor
De moorden in de Rue Morgue
De gestolen brief
Het vat amontillado
De put en de slinger
De zwarte kat
Het hart als verklikker
William Wilson
De ondergang van het kasteel Usher
Ligeia
Het ovale portret
Morella
Het masker van de Rode Dood
Metzengerstein
Manuscript, in een fles gevonden
Een afdaling in de maalstroom
De duivel van het ziekelijke
De voorbarige begrafenis
De kikvors
Het rendez-vous
Koning Pest
De man in de menigte
Eleonora
Berenice
De feiten in de zaak Valdemar
Het mysterie van Marie Rogêt


Edgar Allan Poe (Boston (Massachusetts), 19 januari 1809 – Baltimore (Maryland), 7 oktober 1849), een man met een grote persoonlijke tragiek, die op veertigjarige leeftijd stierf, liet niettemin een rijke erfenis aan letterkundig werk na. Niemand vóór of na hem heeft zijn genialiteit kunnen evenaren, die bij de lezer zoveel huiver en koude rillingen veroorzaken. Wie heeft de vrees voor een onontkoombare dood zó indrukwekkend kunnen opbouwen als Poe doet in De put en de slinger?
Door het oproepen van grote geheimzinnigheid en de bekwame vermenging van bovennatuurlijke gruwel en spannende onzekerheid verdienen deze verhalen een plaats in elke boekenkast; zij boeien lezers van alle leeftijden.

Arthur Rackham (1867-1939) kan worden beschouwd als een van de grootste illustratoren van deze eeuw. De aandacht die hij aan het kleinste detail schenkt is even opmerkelijk als zijn wonderbaarlijke harmonie van toon en kleur.

Kosten van verzending ten laste van koper

Nota bene: ingepakt boek kan niet door de brievenbus. De post rekent euro 8,25 kosten van verzending. U spaart aanzienlijk op de kosten door op meer dan één boek te bieden Bij 10 kilo aan boeken kost verzending van het pakket maar één keer Euro 8,25! (België: € 9,50)
Verzenden via DHL is ook mogelijk
Advertentienummer: m2294451221