Lindsay Gibson - Loskomen van emotioneel onvolwassen mensen€ 19,00
Kenmerken
Conditie
Zo goed als nieuw
Herkomst
Nederland
Jaar (oorspr.)
2005
Auteur
I.D. Yalom
Beschrijving
Taal: Nederlands; Vlaams
Aantal pagina's: 329
Contributors: Else Hoog
In Nietzsches tranen wordt een brug geslagen tussen fictie en non-fictie. Het decor: Wenen aan het eind van de vorige eeuw, de psychoanalyse staat op het punt door te breken. De hoofdfiguren: Friedrich Nietzsche, de `filosoof met de hamer , en Dr. Joseph Breuer, een van de grondleggers van de psychoanalyse. Het drama: Nietzsche loopt met zelfmoordplannen rond nadat Lou Salomé geweigerd heeft zijn vrouw te worden. Dr. Breuer is bezeten van een patiënte en weet zich geen raad met zijn obsessie. Op verzoek van Lou Salomé begint Breuer een poging om Nietzsche te `behandelen , maar hij ontdekt dat Nietzsche spelenderwijs zijn, Breuers, problemen ter hand neemt.
In een meesterlijke en spannende reeks sessies ontwikkelt zich een bizarre vriendschap tussen de twee mannen, die de lezer onontkoombaar betrekt bij de afgronden van de geest. De vertaling is van Nijhoff-prijswinnaar Else Hoog.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Zevenbergen
21x bekeken
0x bewaard
Sinds 18 aug '25
Advertentienummer: m2301118139
Populaire zoektermen
irvin yalomliteratuur dautzenbergkate mosse stad van tranennederlands literatuur kwartetde tranen der acaciaLiteratuurnietzsches tranengeschiedenis van de nederlandse literatuurwierook en traneneuropese literatuurliteratuurliteratuur dautzenbergyalomde nederlandse en vlaamse literatuurpopal driewieler in Fietsen | Driewielfietsenhouten poort in Tuinpoortenikea wandplank goud in Woonaccessoires | Wandplanken en Boekenplankenjollys in Schoenengeorge saunders in Taal | Engelsmarcel bemmel in Modelauto's | 1:1810 bolivares in Bankbiljetten | Amerikatafeltent in Speelgoed | Educatief en Creatief4takt schakel in Minibikes, Midibikes en Pitbikesakai 40 in Televisies