Kenmerken

Conditie
Gelezen
Herkomst
Nederland

Beschrijving

Jeroen Brouwers - De zondvloed (Ex.2)
(Pandora)
ISBN 9025496369
10e druk 2000
795 pp pocket
(in goede staat!, rug hol)
Staat van het boek: 7.5

Het magnum opus van Brouwers

‘Hoe komt het dat ik ben geworden wie ik ben?’

Jeroen Brouwers werd geboren in Indië, thans Indonesië, en bracht er zijn kinderjaren door. Een oorlogsjeugd in het jappenkamp, een kinderliefde voor een Indonesisch meisje, de terugkeer naar Nederland, wat de schrijver met spijt is blijven vervullen, in Nederland wordt hij onmiddellijk op een kostschool geplaatst. Een jeugd tussen twee continenten en culturen, ‘nergens thuis’.
De zondvloed is een overweldigend epos over de invloeden die een leven richting geven en waardoor een persoonlijkheid wordt gevormd.

Bekroond met de Bordewijkprijs
Recensie(s)Met 'De zondvloed' heeft Jeroen Brouwers zijn 'Summa' geschreven. Al zijn eerdere werk is hierin opgenomen (soms letterlijk: de in 1985 verschenen novelle 'De sprong' is met twee korte stukken vermeerderd een onderdeel van het boek geworden) en samengevat. Herinneringen aan de kinderjaren in Nederlands-Indië na de bevrijding uit het Jappenkamp, aan de periode doorgebracht op een door benepen broeders bestierde kostschool waar seksualiteit een absoluut taboe was, aan de huwelijksjaren met Laura wier denken over seksualiteit door al even benepen nonnen vergiftigd was, aan de korte tijd van geluk met 'Nachtschade' na de scheiding in een van vocht verzadigd huis in een bos etc., alles overgoten met jenever. Het is een fragmentarisch boek, maar tegelijkertijd hangt alles met alles samen: vocht en spiegels zijn de verbindende elementen. De roman is in de pers zowel een meesterwerk als een mislukking genoemd; de eerste kwalificatie lijkt, ondanks tekortkomingen (de loodzware ernst waar nooit een lachje afkan bijvoorbeeld), nog de meest adequate.

Prijs €5,-
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Utrecht
26x bekeken
0x bewaard
Sinds 29 okt '25
Advertentienummer: m2327927883