Kenmerken

Conditie
Gelezen
Herkomst
Europa overig
Jaar (oorspr.)
1979
Auteur
Simone De Beauvoir

Beschrijving

Verzenden: 4,30 euro / Of 3,80 euro naar een ophaalpunt van DHL.

Een latere roman van Simone De Beauvoir (1908-1986) de Franse koningin van het door Sartre bedachte existentialisme. Het boek kwam zo'n 7 jaar voor haar dood uit. De inhoud bestaat uit 5 verhalen over 5 fictieve vrouwen die zich, net als De Beauvoir ooit zelf gedaan had, zich loswringen uit het benauwende Rooms Katholieke milieu waarin zij opgroeien. Wellicht precies dat wat men verwacht van een dame op hogere leeftijd, het terugkijken naar de jeugd en op het leven. Of misschien toch weer de rechtvaardiging van zichzelf doormiddel van verhalen, zij die socialiste werd en feministe.
In het boek beschrijft elk van haar personages haar eigen visie op de werkelijkheid om haar heen, en doet dat op eigen wijze: als dagboekfragment, als kort verhaal, als reportage, als schets. Zo ontstaan er vijf 'boeken' die - omdat de levens van de vijf vrouwen zo nauw met elkaar verweven zijn - toch een eenheid vormen.

Boek: Tweede hands met lichte gebruikssporen aan de kaft. Geen namen, inscripties, vlekken of vouwen in het boek.
Format: 3/4 formaat soft cover met geplastificeerde kaft.
Nederlandstalig, 256 bladzijden.
Uitgegeven: Eerste uitgave in het Frans in 1979. Dit is de Nederlandse vertaling door Jeanne Holierhoek. Uitgeverij C.J. Goossens, Hilversum. Vijfde druk december 1982.

Zoals altijd op te halen in Groningen. Eventueel lokaal te bezorgen of te verzenden. Let op: Verzenden op risico van de ontvanger.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Groningen
2x bekeken
0x bewaard
Sinds 8 mar '26
Advertentienummer: m2374871575