Kenmerken

Conditie
Zo goed als nieuw
Herkomst
Nederland
Jaar (oorspr.)
1997
Auteur
Janus Secundus

Beschrijving

Al mijn boeken en CD's hebben een VASTE PRIJS.
Op lagere biedingen wordt daarom niet gereageerd.

JANUS SECUNDUS: De Kunst van het Zoenen
De 'Kussen' en andere liefdesgedichten vartaald door J.P. Guepin.

JANUS SECUNDUS werd in 1511 geboren te 's Gravenhage, hij stierf in 1536 — slechts vierentwintig jaar oud. Hij is wereldberoemd geworden door zijn Basia of Kussen, in het Latijn geschreven liefdesgedichten die al tijdens zijn leven alom gelezen en geprezen werden, onder andere door Ronsard, Montaigne en Goethe.

Met zijn Kussen brengt hij jonge verliefden het juiste zoengevoel bij: een diep gevoel dat uit je tenen oprijst en opeens kom je klaar. Je ziel is naar de ander overgeglipt, en die van de ander zit nu in jou. Daardoor kom je weer tot leven; het zoenen is een vermenging van zielen.
En daar moet het in de seksuele educatie toch om gaan; niet om kennis van de werking van de geslachtsorganen en niet om virtuoze lichaamsacrobatiek, maar om de emoties en fantasieën bij het lichamelijk contact, om de erotiek kortom.
Alleen een briljant dichter kan recht doen aan dergelijke gevoelens. Janus Secundus is er zo een. Zijn melodieuze Kussen — qua klankschoonheid verwant aan de poëzie van Leopold — geven de lippen heel wat te doen-bij het hardop lezen. Wie de Kussen leest, krijgt zelf het gevoel te worden gezoend. En zo bieden deze gedichten een onvolprezen oefening in de kunst van het zoenen.

Hardcover uitgave met stofomslag.
Uitgeverij Bijleveld, 1997, 136 pag.
NIEUWSTAAT
Verzendkosten 4,40
VASTE prijs € 7,50
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
IJsselstein
38x bekeken
0x bewaard
Sinds 25 mei '26
Advertentienummer: m2403308695