Juliana, 1909-2004 9789012087537 Auteur

€ 4,75
Verzenden
00sinds 9 okt. '24, 14:19
Deel via
of

Kenmerken

AuteurAuteur
ConditieGelezen
Productnummer (ISBN)9789012087537
Jaar (oorspr.)2004

Beschrijving

BoekenBalie maakt van tweedehands jouw eerste keuze. Met een Trustscore van 4,8 (excellent) en 30 dagen retour garantie maken we dat iedere dag waar.

Titel: Juliana, 1909-2004
Auteur: Auteur
ISBN: 9789012087537
Conditie: Beetje gebruikt

Dit boek over Nederlands vroegere koningin Juliana is gebaseerd op de verslaggeving van NOS-Actueel rond het Koninklijk Huis. In vijf, rijk geïllustreerde, hoofdstukken beschrijft het haar leven en overlijden, tot en met de bijzetting in Delft in maart 2004. Daarnaast wordt stilgestaan bij de begrafenissen van de Oranjes door de jaren heen. Maartje van Weegen is de vaste presentator van NOS-Actueel, maar al lang voor ze verslaggever Koninklijk Huis was, maakte ze kennis met Juliana.
'In 1987 waren Prinses Juliana en Prins Bernhard vijftig jaar getrouwd. Na wat aandringen wilden ze wel een interview geven, aan mij. Ik was presentator van het 1/26-journaal en een beetje verbaasd dat ze van mijn bestaan wisten. Het zou het meest bijzondere gesprek worden, dat ik ooit zou hebben. We ontmoetten elkaar voor de opname één keer. Het werd een buitengewoon geanimeerde theevisite, waar het leven in vele facetten aan de orde kwam. Zo zou het tijdens de opname ook gaan. Een interview moest het niet worden, wel een gesprek. Zo wilde de prinses het graag en zo ging het ook: geen vragen op papier, wel in mijn hoofd. Wat mij het meest is bijgebleven, is het antwoord van de prinses op mijn vraag hoe ze wilde dat we haar zouden onthouden. Het was wel een minuut stil; dat is lang in een televisiegesprek. En toen vertelde de prinses dat ze niet als een ouderwets, behoudend iemand de geschiedenis in wilde gaan, want dat was ze nooit geweest.
Dit was de oude koningin, zoals we haar nooit eerder zagen en ook nooit meer zouden zien. Het harnas van protocol, gereserveerdheid, niet zeggen hoe je werkelijk denkt, had ze even afgedaan. Misschien was een half uur lang de echte Juliana op de televisie.'
Maartje van Weegen

Waarom je bij BoekenBalie moet zijn voor al je tweedehands boeken:

  • Bestel je voor 15:00 uur? Dan vliegt het dezelfde dag nog jouw kant op!
  • Meer dan 400.000 tweedehands boeken om uit te kiezen
  • We checken alle boeken eigenhandig
  • Vanaf 40 euro of bij 4 boeken is de verzending op onze rekening
  • 30 dagen retourgarantie
Advertentienummer: a1506535627