Hollandse dorpssamenleving in 18de eeuw 9789051940190

€ 8,80
Verzenden
10sinds 4 sep. '24, 16:06
Deel via
of

Kenmerken

AuteurSchutte
ConditieGelezen
Productnummer (ISBN)9789051940190

Beschrijving

BoekenBalie maakt van tweedehands jouw eerste keuze. Met een Trustscore van 4,8 (excellent) en 30 dagen retour garantie maken we dat iedere dag waar.

Titel: Hollandse dorpssamenleving in 18de eeuw
Auteur: Schutte
ISBN: 9789051940190
Conditie: Beetje gebruikt

In Een Hollandse dorpssamenleving in de late achttiende eeuw
wekt Dr. Schutte het Graft (en omliggende dorpen) van twee eeuwen terug opnieuw tot leven.
De plaatselijke machtsstrijd, maar ook de strijd om het bestaan en alle andere aspecten van de concrete dorpssamenleving komen voor ons te staan op een manier zoals dat nog voor geen enkel ander dorp gebeurd is. Het gaat om een kennismaking met mensen in alledaagse (en soms iets minder alledaagse) omstandigheden; mensen variërend van de machtige dorpsschout tot de dorpsgek, gereformeerden, katholieken, doopsgezinden en joden, rijken en armen, gezonden en zieken, betrapt bij hun werk; in hun vrije tijd, in Raadhuis en kroeg, op zondag en door de week.
Ook op de nationale politiek werpt het verhaal van Graft een fraai licht. Het veelbewogen tijdperk rond de komst van de Fransen in 1795 had immers vanzelfsprekend zijn ingrijpende consequenties op dorps- niveau. Het geschiedbeeld van de betreffende periode wordt in dit boek dan ook nadrukkelijk scherper gesteld.
De tientallen illustraties maken dit boek bovendien tot een heerlijk kijkboek voor ieder die de banne Graft een goed hart toedraagt.

Waarom je bij BoekenBalie moet zijn voor al je tweedehands boeken:

  • Bestel je voor 15:00 uur? Dan vliegt het dezelfde dag nog jouw kant op!
  • Meer dan 400.000 tweedehands boeken om uit te kiezen
  • We checken alle boeken eigenhandig
  • Vanaf 40 euro of bij 4 boeken is de verzending op onze rekening
  • 30 dagen retourgarantie
Advertentienummer: a1505178324