Smibanese woordenboek Smib Soortkill Kill Soort

€ 25,00
Ophalen of Verzenden
370sinds 20 feb. '25, 07:59
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGelezen
UitgeverOverige uitgevers

Beschrijving

'Smibanese woordenboek' door soortkill.

Het smibanese straattaal is een dialect van de straattalen in Nederland afkomstig uit de Bijlmer. Het smibanese is, net als veel andere achterstrandswijken wereldwijd, een dialact op de hedendaagse straattaal.

Het is gebruikelijk om bepaalde woorden om te draaien, mits de uitspraak nog steeds fijn is. Naast omdraaiingen is het smibanese een versmelting van het Surinaams, Engels, Papiaments, Marokkaans, Turks, Ghanees en tot slot het Nederlands. Oftewel de culturen van de Bims.

Door de groei van nederlandse hiphop is het smibanese wordt de taal alleen maar in de bijlmer gesproken / gesnapt. ‘Smib’, het hiphop collectief uit amsterdam heeft er zelfs een speciaal straattaalwoordenboek voor uitgegeven. Het was een daverend succes en dat zorgde ervoor dat het drie drukken van het woordenboek heeft uitverkocht.


In goede staat.
Garenloos, 204 p.
3E druk, 2018.
Advertentienummer: m2237287852