cd Amy Dickson Glass Tavener Nyman uit 2009 saxofoon

€ 16,00
Ophalen of Verzenden
220sinds 17 feb. '25, 18:46
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
TypeOverige typen
PeriodeClassicisme

Beschrijving

Amy Dickson, een Australische saxofonist, begon met piano spelen op 2-jarige leeftijd, en speelt saxofoon sinds haar 6e. Ze speelde aanvankelijk 'enige jazz' in haar jeugd, maar uiteindelijk richtte haar saxofoontraining zich geheel op het klassieke repertoire. Ze maakte haar debuut op 16-jarige leeftijd, met Concerto pour Saxophone Alto door Pierre- Max Dubois, met Henryk Pisarek en de Ku-ring-gai Philharmonic Orchestra. Dickson ontving de James Fairfax Australian Young Artist of the Year.

Ze verhuisde daarna naar Londen, waar ze met de Jane Melber Beurs studeerde aan het Royal College of Music met Kyle Horch. Ze heeft ook gestudeerd aan het Conservatorium van Amsterdam bij Arno Bornkamp. Gedurende deze periode werd ze de eerste saxofoniste die de Gouden Medaille won bij de Royal Overseas League Competition, de ABC Symphony Australia Young Performers Awards, en de Prince's Prize.
In 2005 en 2011 trad Dickson op voor de Commonwealth Heads of Government Meetings in het Teatru Manoel in Valletta (Malta) en de Perth Concert Hall (Australië).

Ze heeft ook opgetreden voor het Schotse Parlement in Edinburgh, in het St James' Palace in Londen en voor de voormalige Australische premier John Howard in Parliament House in Canberra. In oktober 2013 werd Dickson Breakthrough Artist of the Year bij de Classic Brits awards, waarmee ze de eerste saxofonist werd die op die manier werd vereerd.

Op deze cd uit 2009 speelt ze werken Philip Glass, John Tevener en Michel Nyman met het Royasl Philarmonic Orchestra onder leiding van Mikel Toms.

Kijk voor een volledig overzicht van de werken bij mijn bijgevoegde foto's.

De cd verkeert in nieuwstaat, is zelfs geseald. Eventuele verzendkosten zijn voor de koper en komen bovenop de bieding. Vragen staat vrij.
Advertentienummer: m2236450638