Kenmerken

Conditie
Nieuw in verpakking
Genre
Kijkwijzerleeftijd
Alle leeftijden

Beschrijving

Alleen gelimiteerd uitgegeven als onderdeel van de tentoonstelling 'Willem van Malsen' in Utrecht in 2007
Originele DVD (ik verkoop geen kopieen)
NIEUW Exemplaar
Nederlands gesproken
Kost elders 48,90 euro (zie 2e foto)
PRIJS HIER NU 38,50 euro!
1x beschikbaar
De verzendingsbijdrage binnen Nederland is 3,99 euro

OMSCHRIJVING:
Willem: een duivelskunstenaar
is een intiem portret van de kunstenaar Willem van Malsen (1940-2005) door de ogen van een reeks vrienden waaronder Mark Brusse, Jeroen Henneman, Bernhard Holtrop, Remco Campert, Kees van Kooten en Jan Mulder.

Willem van Malsen begon in de jaren ’60 als politiek tekenaar voor oa Vrij Nederland en het Franse anarchistische tijdschrift l’Enragé. Hij ging schilderen, maakte beelden, illustreerde, fotografeerde, schreef, filmde, knutselde en ontwikkelde technieken als de déchirure (scheursels).

van Malsen heeft een unieke positie in de Nederlandse kunstgeschiedenis en zijn oeuvre kan gezien worden als één lang vormexperiment. Hij zoog verschillende invloeden en stromingen op en spuugde deze in geheel eigen vorm weer uit, waarbij hij gebruik maakte van de meest uiteenlopende materialen en technieken.

De film toont het gretige talent, de humor en de onuitputtelijke stroom werken die van Malsen produceerde. Daarnaast vertellen vriendinnen en vrienden over hun vriendschap met Willem, het nachtleven en de drank die hem uiteindelijk fataal werd .

“Kijk, er kan wel eens een neef of een nicht overlijden en dan heb je nog een neef of een nicht over… En als er een ouwe voetballer doodgaat, dan heb je nog 20 ouwe voetballers over… Maar je weet zeker dat iemand als Willem, met dat vermogen en die inventiviteit – ja, dat is eenmalig geweest. Die komt er niet meer…” Kees van Kooten.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Amstelveen
85x bekeken
0x bewaard
Sinds 10 sep '25
Advertentienummer: m2309460752