Amarcord Frederico Fellini dvd

€ 8,00
Ophalen of Verzenden
190sinds 13 apr. '25, 13:26
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
GebiedItalië
KijkwijzerleeftijdAlle leeftijden

Beschrijving

Te koop aangeboden de dvd:


AMARCORD


Regie van Frederico Fellini


Met : Puppella Maggio, Pupella Maggio, Armando Brancia, Magali Noël, Ciccio Ingrassia, Nando Orfei, Bruno Zanin, Aldo Brancia, Antonino Faa Di Bruno


Een trotse vrouw in een rode jurk wekt zowel spot als bewondering op. Een rondborstige tabakverkoopster ontketent wilde fantasieën in puberende jongens. Een niet bijster snuggere oom vlucht een boom in en verkondigt dat-ie een vrouw wil… Stuk voor stuk filmmomenten die beklijven en bijblijven, verfilmd door een regisseur op de piek van zijn kunnen. Amarcord, dat zoveel betekent als “Ik herinner me,” is Federico Fellini’s geile, vaak grappige visie op een jeugd die wellicht wat weg heeft van zijn eigen volwassen worden. Het decor is een dorpje in het Italië van de jaren ’30. Tienerhormonen gieren door jongenslijven. Familie, kerk en vriendschap zijn de proefterreinen voor liefde en trouw. Het fascisme nadert met rasse schreden. Seks loert om elke hoek. En het leven dat ze zien in de plaatselijke bioscoop is een toetssteen voor het leven dat ze leiden. De herinneringen, groot en klein, blijven bestaan. Net zoals de aantrekkingskracht van dit filmpareltje, dat in 1974 de Oscar voor Beste Buitenlandse Film won.

-----------------------------------

Is Amarcord het Italië van ooit of het Italië van nooitgeweest? In Fellini's semi-autobiografische meesterwerk over zijn geboorteplaats Rimini doet het er niet toe. Herinnering wordt nostalgische poëzie, waarheid verwaait in de tijd als het pluiszaadje van een paardenbloem. Niets anders dan de tragikomedie van het leven wordt bezongen in deze ultiem volkse, plotloze film over een kuststadje tijdens de fascistenjaren 30. De magische slinger van pittoreske scènes en personages werd glorieus gefotografeerd door Giuseppe Rotunno. 'Amarcord' betekent 'Ik herinner mij' in het streekdialect van Emilia-Romagna.


De dvd verkeert in goede staat en is voorzien van Nederlandse ondertiteling.

Brievenbuspost


Het betreft hier een vaste prijs. Mails over lagere prijzen worden niet beantwoord.


4 HALEN = 3 BETALEN De laagst geprijsde is dan gratis.
Advertentienummer: m2256908735