Kenmerken

Conditie
Gebruikt
Materiaal
Hout
Breedte
50 tot 75 cm
Diepte
75 tot 100 cm

Beschrijving

Iconische Congo fauteuil, ontworpen door Theo Ruth voor Artifort in de jaren 50. Een bijzonder model dat sculpturale elegantie combineert met een slimme, modulaire constructie.

Deze stoel bestaat uit twee losse elementen – zitting en rug – die in elkaar geschoven worden en samen de fauteuil vormen. Dit doordachte systeem is kenmerkend voor het innovatieve design van Artifort in deze periode: eenvoudig, functioneel en esthetisch sterk.

De ranke, schuin geplaatste rugleuning met drie knopen geeft de stoel een verfijnd silhouet. De royale, organisch gevormde zitting zorgt voor een comfortabele en ontspannen zit. De gebogen houten sledes vormen een warme, vloeiende basis en versterken het sculpturale karakter.
De lichtblauwe stoffering combineert mooi met het hout en onderstreept het midcentury gevoel van dit ontwerp.

Details:
Ontwerp: Theo Ruth
Producent: Artifort
Model: Congo
Jaren 50
Tweedelige constructie (in elkaar schuivend systeem)
Drie knopen in de rug
Gebogen houten sledes
In nette vintage staat met lichte gebruikssporen passend bij de leeftijd.

Een sterk verzamelobject en een tijdloos statement in elk interieur.

Afhankelijk van het item is verzenden of bezorgen (vanaf 25,-) mogelijk in goed overleg en na betaling. Kijk voor meer unieke, antieke, design en vintage items vooral ook even bij mijn andere advertenties. Of neem even een kijkje op de instagram pagina van Baardwerk.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Slagharen
78x bekeken
7x bewaard
Sinds 20 mar '26
Advertentienummer: m2379256047